Branduolinio ginklo kūrėjai tapo Internet Explorer 8 pažeidžiamumo aukomis


Naršyklėje Internet Explorer 8 aptikta iki šiol nežinomas pažeidžiamumas. Jis leido kibernetiniams nusikaltėliams įsiskverbti į JAV Vyriausybės darbuotojų kompiuterius. Šis incidentas didelio atgarsio sulaukė tuomet, kai paviešinta, jog minėti darbuotojai susiję su branduolinio ginklo kūrimu ir tyrimais.

Kompiuterių saugumo specialistai nustatė, kad problema aktuali Windows XP sistemų naudotojams. Savo ruožtu, preliminariais duomenimis, Windows 7 sistemų savininkai taip pat turėtų dėl ko sunerimti. Antra vertus, kitose Internet Explorer versijoje minėto pažeidžiamumo nerasta.

nuke-missile

Kibernetinės atakos buvo užfiksuotos JAV Darbo ministerijos puslapiuose. Jo lankytojai būdavo nukreipiami į tarpinį puslapį, kuriame minėtas IE8 pažeidžiamumas ir būdavo išnaudojamas. Kenkėjišku kodu buvo užkrėsti puslapiai, susiję su galimomis personalo ligomis ir sutartimis tų darbuotojų, kurie bendrauja su JAV Energetikos ministerija branduolinio ginklo kūrimo srityje. Į aukų kompiuterius būdavo įdiegiamas jau spėjęs pagarsėti Trojos arklys Poison Ivy. Jis buvo modifikuotas taip, kad tik 46% antivirusinių sugebėdavo jį aptikti tik po kelių valandų, kai ataka jau būdavo sėkmingai įvykdyta.

Kita kompiuterinių sistemų saugumo specialistų grupė pabandė išsiaiškinti galimus nusikaltimo vykdytojus. Preliminariais duomenimis, dėl kibernetinio incidento atsakingi kinų hakerių grupuotės DeePanda nariai, kurie specializuojasi atakų prieš užsienio valstybių tinklalapius srityje.

Kompanija Microsoft patvirtino, kad minėtą saugumo spraga egzistuoja, o kartu rekomenduoja visiems vartotojams atnaujinti savo naršykles iki versijos IE9 arba IE10. Jei atnaujinimo galimybė neprieinama (arba uždrausta dėl tam tikrų sumetimų) – reikėtų nustatymuose ties Interneto ir Vietinio Tinklo skiltimis pasirinkti saugumo lygį „Aukštas“, ten pat atjungti funkciją „Active Scripting“, tuo tarpu reikiamus puslapius įvesti į patikimų Interneto puslapių zoną.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos