Google balso paieška gali naudotis ir stacionarių kompiuterių savininkai


Konferencijos Google I/O metu paieškos gigantas pranešė, kad greitu metu balso paieškos galimybė atsiras ne tik Android ir iOS išmaniuosiuose telefonuose, tačiau ir stacionariuose kompiuteriuose. Pranešama, kad toks funkcionalumas jau atsirado interneto naršyklė Google Chrome 27.

google-chrome-voice-search

Norint pasinaudoti balso paieška, tiesiog reikia paspausti mikrofono ikoną dešinėje paieškos laukelio dalyje ir pasakyti norimą žodį ar frazę (prieš tai naršyklė Chrome paprašys naudoti mikrofoną per saugų protokolą HTTPS). Kad pagrindinis Google paieškos puslapis visuomet atsidarytų, naudodamas saugų protokolą, vartotojui reikia autorizuotis per savo Google paskyrą.

Esant užklausoms, kurias sudaro keletas žodžių, balso paieška gali būti naudinga, kadangi gali padėti taupyti laiką. Taip pat tais atvejais, jei vartotojas neatsimena, kaip teisingai rašomas vienas ar kitas žodis, balso paieška tikrai bus naudinga, tuo tarpu Google paieškos sistema atpažins užklausą ir pateiks reikiamą atsakymą.

Interneto naršyklė Google Chrome 27 jau pasirodė, o dabartiniai vartotojai atnaujinimą gaus automatiškai maždaug per savaitę. Priminsime, kad Chrome prieinama Microsoft operacinėms sistemoms Windows XP, Vista, Windows 7 ir 8, Apple Mac OS X ir įvairioms Linux versijoms.

Pagrindiniai Chrome 27 pakeitimai – tai Interneto puslapio krovimosi paspartinimas vidutiniškai 5%, taip pat įdiegtas API Sync FileSystem palaikymas (duomenų sinchronizavimas su įvairiais šaltiniai, pavyzdžiui, USB atmintinėmis, Gogole Drive ir t.t.). Beje, vienas įdomus faktas: Google teigia, kad net ir toks nedidelis puslapių krovimosi paspartinimas per savaitę sutaupys maždaug 510 metų žmogaus laiko.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos