Apie Cooler Master maitinimo blokų suderinamumą su Intel Haswell procesoriais


Naujosios Intel procesorių Haswell energijos taupymo būsenos netikėtai privertė visus sunerimti. Haswell gali reikalauti tokių žemų įtampų (ypač ramybės būsenoje ir miego režime), kad dabartiniai maitinimo blokai gali tokių reikalavimų ir neatitikti. Tokiu atveju galima susidurti su keliais scenarijais: kompiuteris su Haswell procesoriais gali tiesiog „neužmigti“ (būsena C6/C7), o tai apmaudu, tačiau nebaisu; arba suveiks maitinimo bloko apsauga, taigi teks nuolat ištraukti ir įkišti maitinimo laidą fiziškai. Aišku, toks veiksmas nepatiks absoliučiai daugumai vartotojų.

CM_V_Series_PSU

Kai tik pasirodė ši informacija, maitinimo blokų gamintojai ėmėsi aktyviai testuoti savo gaminius, o interneto puslapiuose iškabinti atitinkamas lenteles apie firminių maitinimo blokų suderinamumą su Haswell procesoriais. Neseniai panašią procedūrą atliko ir kompanija Cooler Master (atitinkamą informaciją galima rasti čia). Tik skirtingai nei konkurentai, Cooler Master pateikė eilę paaiškinimų, o už tai jiems didelis „ačiū“.

Kompanija pažymi, kad apie maitinimo blokų suderinamumą su Intel Haswell sklando nemažai gandų. Dauguma jų neatitinka realybės. Pavyzdžiui, nereikia kreipti dėmesio į tokius išsigalvojimus, kaip „dauguma maitinimo blokų nesuderinami su Haswell“, „sistemos su Haswell surinkimui man reikalingas sertifikuotas maitinimo blokas“, „Haswell reikalingas tik 80Plus Gold sertifikuotas sprendimas“ arba „Hawell pareikalaus atskiros 12V linijos, o su bendra linija dirbti negalės“. Kompanija Cooler Master pripažįsta, kad su senais maitinimo blokais Haswell procesoriai ramybės būsenoje naudos maždaug 5 W daugiau nei galėtų.

Miego režime Haswell procesorių energijos suvartojimo lygis mažesnis nei 1 W. Jei maitinimo blokas nesuderinamas, šis rodiklis išaugs iki 6 W. Tiesa, kompanija Cooler Master neatmeta galimybės, jog eilėje atveju sistema gali neprabusti iš miego režimo. Išeitimi gali tapti koks nors negalingas ventiliatorius, kuris apkrautų 12 V liniją. Tai padidins energijos suvartojimą maždaug 2-3 W (vietoj 5 W), tačiau tai leistų išvengti neužmigimo/neprabudimo atvejų.

Galiausiai motininių plokščių gamintojai privalės numatyti BIOS opcijas, kurios leistų deaktyvuoti Haswell energijos taupymo režimus C6/C7, tačiau šiuo atveju šiek tiek prarandamas deklaruojamas energetinis efektyvumas. Iš esmės, problemą galima bus išspręsti, tačiau tam tikrų nuosėdų liks daugeliui, kadangi su problema kai kam dar teks susidurti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos