Dauguma mobilių įrenginių vartotojų Android nejaučia jokių simpatijų


Ginčai apie tai, kuri platforma geresnė – Android, iOS, o galbūt netgi Windows Phone – Internete (ir ne tik jame) netyla jau daugelį metų. Tačiau ar iš tikrųjų vartotojai yra taip atsidavę mobiliai operacinei sistemai, kaip bando parodyti viešai, ir kaip smarkiai jiems ji patinka? Į tai pabandė atsakyti neseniai surengta apklausa.

mobile-os-survey-2013

Remiantis kompanijos Forrester atliktu tyrimu, 85 proc. apklaustųjų vartotojų nejaučia visiškai jokio prieraišumo konkrečiai mobiliai platformai. Tarp tų, kuriems mobili operacinė sistema iš tikrųjų yra svarbi, Apple mobilių įrenginių savininkai dominuoja su didžiule persvara.

Be pagrindinės daugumos, kurie visiškai nesieja savęs su konkrečia platforma, buvo išaiškintos dvi didelės grupės: ištikimi vartotojai, kurie negali gyventi be konkrečios operacinės sistemos, ir tie, kurie nuosaikiau žvelgia į prieraišumą mobiliai platformai. Pirmajai grupei priklauso 6 proc. visų apklaustųjų, tuo tarpu antrajai – 9 proc.

Įdomu tai, jog iOS gerbėjų kiekis abiejose grupėse yra praktiškai vienodas – 58 proc. ir 56 proc. Vis tik kai pradedama kalbėti apie Android ir Windows Phone, čia reikalai klostosi visiškai skirtingai. Tarp mobilių platformų gerbėjų lyderiauja, kaip nekeista, Windows Phone (44 proc.), tuo tarpu Android gerbėjų šioje respondentų kategorijoje yra vos 1 proc. Situacija keičiasi, kai pradedama kalbėti apie žmones, kurie tiesiog reiškia savo simpatijas konkrečiai mobiliai platformai: 25 proc. pirmenybę atidavė Android, tuo tarpu 17 proc. – Windows Phone.

3 komentarai (-ų)

 1. Moribus parašė:

  Bandžiau visas OS mobilias, geriausia android, nes jei sugebi, tai neribotos galimybės.

 2. Gintas parašė:

  Paėmus visą liaudį tai dauguma yra buki technologijose, mažai gaudosi mobilių OS. Gamintojai gamina daug android, tai android lyderiauja pardavime, nes nuėjus į shop kitko ir nerasi be android… iOS fanai yra iOS fanai, WP ženga į tą pusę. Spėju android mirs pasiekus kokį nors kitą lygį kai symbian numirė atėjus į rinką lietimui jautriems ekranams.

 3. Paulius parašė:

  Esu Iphone 4 naudotojas, bet nelaikau savęs Apple gerbėju ar fanu ir kitas išmanusis nebūtinai bus apple, labiau Nokia arba HTC ar Google Nexus.
  Šiaip čia tas visas kivirčas tarp tariamų android ir ios fanų karas kilo kai vieni pradėjo ant kitų stumti, atseit dėl geresnių techninių ar kitų savybių.
  Esmė viena, geriausio nėra ir nebus, nes kiekvieno potencialaus išmaniojo pirkėjo poreikiai skiriasi.
  O senas androidininkų faktas, kad geresnė geležis – privalumas yra niekinis, nes be geros geležies kitos sitemos dirba puikiai ir taip.


Kitos kategorijos naujienos