Išleista nauja Linux operacinės sistemos Debian 7 Wheezy versija


Kompanija Software in Public Interest (SPI) pranešė, kad pasirodė jos nauja stabili Linux operacinės sistemos Debian 7 „Wheezy“ versija. Pastarasis variantas, sukurtas Linux ir FreeBSD branduolių pagrindu, kūrėjų pozicionuojamas kaip universali sistema bet kuriam vartotojui, nors ekspertų manymu, operacinė sistema geriausiai tinkama verslo segmente naudojamiems serveriams ir darbo stotims. Debian 7 „Wheezy“ versija pasirodė po dviejų metų intensyvaus testavimo, o nuo Debian 6 „Squeeze“ skiriasi eile žymių patobulinimų.

Debian-7-Wheezy-Screenshot

Viena iš naujos OS ypatybių yra didelio skaičiaus aparatinių platformų palaikymas: be jau žinomų ARM ir x86/x86-64, sistema palaiko MIPS, PowerPC, SPARC, Itanium ir IBM s390. Debian 7 pasirodė ir šiuolaikinių ARMv7 suderinamų mikroschemų „armhf“ su matematinio ko-procesoriumi FPU skaičiavimams atlikti, patobulintos IBM s390x (sistema pervesta į 64 bitų adresų erdvę) palaikymas. kFreeBSD prievadų palaikymas kol kas nelaikomas patikimu, kadangi neatitinka SPI standartų, kadangi daugelis vartotojui reikalingų funkcijų veikia nestabiliai, tad Debian sistemos BSD-variantai rekomenduojami naudoti išskirtinai serverinėse aplinkose, kur gali prireikti specifinių BSD branduolio funkcijų.

Kalbant apie vartotojo sąsają, naujasis Debian 7 neteko maždaug 14% visų paketų, kurie negaus atnaujinimų ir yra pažymėti kaip „Pasenę“. Be to, OpenOffice buvo pakeistas į LibreOffice, tuo tarpu Calligra pakeista į kOffice. Buvo atnaujinta visa vartotojo aplinka: sąsaja GNOME, grafinis redaktorius GIMP, naršyklė IceWeasel, pašto klientai IceDove ir Evolution, taip pat pranešimų programa Pidgin. Aišku, buvo atnaujintas ir Linux branduolys iki modifikuotos 3.2 versijos, paketai OpenSSL, Apache, GNU Compiler Collection, Samba ir daug kas kita.

Saugumo srityje buvo atlikti taip pat žymūs patobulinimai: daugelis paketų buvo sukompiliuoti su specialia žyma „hardening-wrapper“, kuri apsunkina atakas su taip vadinamu „stack“ perpildymu, atakas į tikslines atminties sritis ir kita (funkcionalumas panašus į Windows esantį DEP/ASLR). Be to, įdiegtas AppArmor palaikymas, nors pagal nutylėjimą jis išjungtas. Be to, visi Debian 7 atnaujinimai bus išskirtinai saugumo sistemos spragų užlopymai ir klaidų pataisymai. Funkcionalumo padidinimas „užšaldytas“ iki operacinės sistemos Debian 8 pasirodymo.

  • Atsisiųsti Debian 7 Wheezy iš kūrėjų puslapio: nuoroda

Dėmesionuorodos veikia naujienos publikacijos metu. Tinklalapis www.faceit.lt neatsakingas iš pakeitimus trečių šalių serveriuose, taip pat už padarytą žalą tos programinės įrangos, kurią parsisiuntėte, pasinaudoję www.faceit.lt rastomis nuorodomis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos