Ekspertai patarinėja Microsoft, ką toliau daryti su Windows RT


Planšetiniai kompiuteriai su operacine sistema Windows RT tarp vartotojų, švelniai tariant, nėra populiarūs, tad dabar Microsoft būtina spręsti, ką daryti su fiasko patyrusiu projektu. Programinės įrangos gigantas dabar turi keletą kelių: pasielgti taip, kaip savo laiku su WebOS padarė kompanija HP, paleidusi projektą į laisvę, užšaldyti projekto plėtrą iki geresnių laikų, o galbūt tiesiog paklausyti vartotojų ir užsiimti tobulinimo darbais. Įvairūs ekspertai, kuriuos pašnekino portalo Computerworld žurnalistai, jau dabar pataria kompanijai Microsoft, ką gi reikėtų daryti su Windows RT.

WindowsRT

Kompanijos Gartner analitikė Carolina Milanesi pažymėjo, jog bandymas išpopuliarinti Windows RT kaip sprendimą ir darbui, ir pramogoms neatneš laukiamų rezultatų. Microsoft derėtų pakeisti taktiką ir siūlyti operacinę sistemą kaip priedą prie Windows asmeninio kompiuterio, o ne kaip jo pamainą. Dabar Microsoft bando parodyti, jog įrenginiai su Windows RT tinka ir vartojimui, ir turinio kūrimui, tačiau susikoncentruoti reikėtų tik ties pirmu aspektu, mano analitikė.

Antru svarbiu faktoriumi yra licencinių išmokų dydis, kurio Microsoft reikalauja iš savo partnerių. Už operacinę sistemą Android, pavyzdžiui, gamintojai moka labai nežymias sumas, tuo tarpu Apple kompensuoja iOS kūrimo išlaidas milžinišku pelnu iš nuosavų produktų pardavimų; tokiu būdu, Windows RT planšetinių kompiuterių savikaina visuomet bus didesnė, lyginant su konkurentais, dėl papildomų išlaidų programinei įrangai.

Sumokėti skirtumą tenka vartotojams, o tai nedidina Windows RT populiarumo. Tai reiškia, jog Microsoft reikia sumažinti savo apetitus ir sumažinti Windows RT licencijų kainą (arba kitokiais būdais mažinti partnerių gamybines išlaidas, kaip tai bando daryti kompanija Intel, bandydama išpopuliarinti Ultrabook koncepciją).

Kompanijos IDC analitikų vertinimu, 2013 metų I ketvirtyje buvo parduota apie 1,6 mln. planšetinių kompiuterių su operacine sistema Windows 8 ir apie 0,2 mln. mobilių įrenginių su Windows RT. Šie duomenys aiškiai parodo, kad vartotojai renkasi Windows 8, ir tai daro dėl programinės įrangos suderinamumo su ankstesnėmis versijomis (įpročio, kaip žinia, taip gretai nepakeisi). Windows RT programinė ekosistema dar neišplėtota, ir tai jau ilgalaikės perspektyvos klausimas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos