Eric Schmidt: Youtube – šiuolaikinės televizijos eros pabaiga


Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt (Reuters.com nuotrauka)

Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt (Reuters.com nuotrauka)

Kompanijos Google valdoma tarnyba Youtube jau seniai tapo pačia populiariausia vaizdinės medžiagos peržiūros ir talpinimo vieta. Paieškos giganto direktorių valdybos pirmininko Eric Schmidt nuomone, Youtube populiarumas ir toliau auga, nepaisant didžiausiojo titulo.

„Ne taip seniai Youtube lankomumas viršijo 1 mlrd. unikalių vartotojų per mėnesį, tačiau tai yra tik pradžia. Ateityje mes planuojame padidinti šį rodiklį iki 6 arba 7 mlrd. unikalių vartotojų. Tai nėra įprastinis televizijos pakaitalas, o absoliučiai nauja tarnyba, į kurią būtina atkreipti dėmesį, kuriant naujas platformas“, – pareiškė Eric Schmidt, susitikęs su reklamos užsakovais.

Google turinio valdymo padalinio vadovas Robert Kuncl taip pat pažymėjo, kad Youtube suteikia vartotojams „abipusį ryšį, skirtingai nei televizija“, kuri to padaryti vis dar nesugeba. Remiantis paskutiniais gandais, kompanija Google ketina įdiegti funkciją, kuri leistų imti mokestį už tam tikro turinio peržiūrą, o tai leis Youtube pakilti į analogišką televizijai lygį. Antra vertus, populiarumu Youtube kol kas jokia televizija prilygti negali, taigi reklamos užsakovams vaizdo tarnyba turėtų būti kur kas patrauklesnė.

Reikia pripažinti, kad pareiškimai apie pasenusią televiziją, kaip tai nuskambėjo iš Eric Schmidt lūpų, girdimi jau ne vienerius metus. Dar 2012 m. pabaigoje Apple generalinis direktorius Tim Cook pareiškė, jog šiuolaikinė televizija – tai praeities palikimas: „Kai aš ateinu į svečių kambarį ir įjungiu televizorių, man atrodo, kad persikeliu laiku atgal maždaug 20 – 30 metų. Ši sritis mums yra labai įdomi. Ką nors daugiau pasakyti negaliu“. Kartu Apple galva tiesiogiai patvirtino jo valdomos kompanijos susidomėjimą interaktyvia televizija, taigi Google ateityje teks rimtai pakovoti dėl vietos po internetinės TV „saule“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos