Eric Schmidt nori, kad bet kokią informaciją Internete būtų galima pašalinti


Korporacijos Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt

Korporacijos Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt

Korporacijos Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt nuolat pasisako vienu ar kitu klausimu. Dabar, kai jis stovi prie vienos didžiausių Internetinių kompanijų vairo, laiko tam jis turi pakankamai daug. Šį kartą Eric Schmidt išsakė nuomonę, kuri nemažos dalies ekspertų buvo priimta kaip iniciatyva Internete įvesti cenzūrą.

Neseniai Google direktorių valdybos pirmininkas teigė, kad svajoja apie mygtuko „Pašalinti“ egzistavimą – būdą, kuris leistų iš Interneto pašalinti norimą informaciją visiems laikams. „Jo nebuvimas – didelė problema“, – teigė jis. „Būna atvejų, kai turėti galimybę pašalinti informaciją – teisingas sprendimas“.

Nors gali atrodyti, jog kalbama apie cenzūrą, tačiau Eric Schmidt savo pasisakymą supranta kiek kitaip. Pavyzdžiui, jei žmogus kada nors įvykdė nusikaltimą, o vėliau už tai atliko bausmę, informacija apie tokį jo poelgį gali neigiamai įtakoti visą jo likusį gyvenimą, ypač tai dažnai nutinka, siekiant susirasti darbą bei kopti karjeros laiptais. Eric Schmidt teigia, kad duomenų buvimas apie tai, kas nutiko su žmogumi „praėjusiame gyvenime“, gali neleisti jam „perversti gyvenimo puslapio“.

Ką gi, sunku su juo nesutikti. Antra vertus, pačiai Google (kaip ir daugeliui kitų Interneto kompanijų) informacija apie žmogų yra labai naudinga, kai kalbama apie reklamą ir galimybę iš to užsidirbti.

Vienas komentaras

  1. guru parašė:

    jau tikrai tas pats kalba, kur norėtų info šalinti 🙂 iš karto be darbo liktų


Kitos kategorijos naujienos