Facebook prašo Mozilla pridėti į Firefox formato Google WebP palaikymą


Kompanija Facebook taip susižavėjo Google proteguojamu vaizdų formatu WebP, jog prašo kompanijos Mozilla pridėti jo palaikymą į populiariąją naršyklę Firefox. Korporacija Google tikisi, jog naujojo formato dėka pavyks paspartinti tinklalapių krovimosi spartą.

chrome-webp-160

Formatas WebP, kaip teigiama, gali pakeisti šiuo metu populiarius formatus JPEG ir PNG. Facebook pradėjo testuoti WebP šių metų balandžio mėnesį, ir dabar panašu, jog didžiausias pasaulyje socialinis tinklas yra juo labai patenkintas, kad atvirai stojo į Google pusę.

Facebook programuotojas Bryan Alger ragina Firefox kūrėjus pakeisti savo ankstesnį sprendimą WebP atžvilgiu: „Aš esu Facebook specialistas, atsakingas už WebP kaip tarnybinio formato testavimą. Mes labai sužavėti nauju formatu ir labai atidžiai seksime, kaip visuomenė jį priims. Visai tikėtina, jog perspektyvoje mes imsimės naudoti WebP formatą po to, kai po atviro testavimo išspręsime vartotojų skundus. Ir be papildomų žodžių aišku, kad mums labai patiktų WebP integracija į Firefox“.

Formatas WebP šiuo metu palaikomas Chrome, Opera ir Android. Tačiau reikia pažymėti, kad šio formato palaikymas retai sutinkamas populiariausiose vaizdo peržiūros ir apdorojimo programose, o tai apsunkina dizainerių darbą, kuriant puslapius, taip pat sukelia sunkumų eiliniams vartotojams, dirbant su vaizdais, parsiųstais iš Interneto.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos