Samsung Galaxy S4 16 GB versijoje vartotojui prieinami vos 8,8 GB


Norintiems kuo greičiau įsigyti išmanųjį telefoną Samsung Galaxy S4, kuris jau šmėkščioja ne vienos parduotuvės vitrinose, turėtų būti įdomi žemiau pateikta informacija. Kaip jau žinome, pigiausia pastarojo išmaniojo telefono versija siūlo 16 GB duomenų kaupiklį – bent jau taip mums sako Samsung marketingo specialistai. Iš tikrųjų vartotojo duomenims bus prieinama tik 8,8 GB, arba 55% deklaruojamos apimties. Palyginimui, iPhone 5 16GB ir Nokia Lumia 920 32GB vartotojui leidžia pasinaudoti beveik 90% deklaruojamo duomenų kaupiklio dydžio.

galaxy-s4-only-8gb-space

Net ir „nekaltybės“ nepraradęs Galaxy S4 be SIM kortelės ir sutarties su mobiliojo ryšio operatoriumi suteikia tuos pačius 8,8 GB. Gamintojas nusprendė užrezervuoti 7,2 GB sistemos reikmėms, o pasiimti iš šios talpos paprastai nepavyks. Maždaug 2 GB užima operacinė sistema Android, keletas šimtų megabaitų atiduota aplikacijoms, tuo tarpu kam reikalinga kita erdvė, galima tik spėlioti. Galima spėti, kad ji naudojama sistemos atvaizdui ir gamyklinių nustatymų talpinimui, o galbūt aplikacijoms skirtoms lokalizacijoms.

Tokiu būdu, Samsung pardavinėja savo flagmaną su ženklu „16GB“, pozicionuodamas jį kaip konkurentą aukščiausios klasės 16GB varžovų sprendimams. Iš tikrųjų, kaip pastebi kai kurie ekspertai, pavadinimas Galaxy S4 8GB tiktų daug geriau. Antra vertus, korėjiečių kompanija nėra vieniša nutylimos realios duomenų kaupiklių talpos fronte. Planšetiniuose kompiuteriuose Surface RT iš 32 GB prieinama vos 16 GB (dėl to kai kurie amerikiečiai jau padavė Microsoft į teismą dėl klaidinančios reklamos), tuo tarpu Surface Pro 128 GB – tik 83 GB, daugelis HTC ir Motorola telefonų vietoj 16GB suteikia prieigą tik prie 60% nuo šios reikšmės.

Vis tik daugiausia prasikaltusi yra ta pati Samsung: planšetiniame kompiuteryje Ativ Smart PC 500T vietoj deklaruojamų 64 GB vartotojui prieinama vos 30 GB, o tai sudaro netgi mažiau nei 50%.

Reikėtų priminti, kad išmanusis telefonas Galaxy S4 yra kelių modifikacijų su skirtingais procesoriais, o šiuo atveju buvo kalbama apie modelį su „4+4“ branduolių procesoriumi Exynos 5 Octa – tas pats, kuris turėtų būti prieinamas ir mūsų šalyje. Savo ruožtu, modelyje su Qualcomm Snapdragon 600 vartotojo duomenims prieinama 11,2 GB. Turbūt ne vienas užduoda sau klausimą, kada mobilių įrenginių gamintojai nustos melavę. Matyt, tam prireiks ne vieno teisminio precedento…

10 komentarai (-ų)

 1. Bulius parašė:

  Nebejuokinkit. Nusiperki kortele 32 GB uz 90 lt ir vargo nematai .na gali nusipirkti 64GB kortle ~200 lt sumokesi .O zinot kokos kainu skirtumas tarp 16 Gb ir 64 iphono ? 🙂 1000 LT . Kaip jums ? na tarp 16 ir 32 tik 500 lt .Sekmes naudojant ta apple suda

  • Leons parašė:

   Nebeverk ir nesinervuok dėl kitų žmonių pinigų 🙂

   • Bulius parašė:

    Tegul neverkia kiti del tu 8 Gb .Jei neitu ideti atminties kortos tada suprantamas butu tas ju verkimas.

 2. AMD parašė:

  Niekas nemaluoja: telefone 16 GB? Jeigu 16, tai kas meluoja? Jei aiškiai parašyta LAISVOS vietos 16 GB tuomet kitas reikalas.

  Panašiai galima ir Hynix į teismą paduoti, kad šie RAM parduoda 4 GB už vieną modulį. Įsigijo žmogus naują kompiuterį, o ten žiūrėk ne 4 GB laisvos vietos, o Windows/Unix etc. dar naudoja savo reikmėm. Tai Windows kalti? Hynix kalta? Unix kalti? Jei nepatinka – niekas neverčia pirkti. Įdomu, koks telefonas būna visiškai tuščias, jei tas telefonas iš „flagmanų giminės“? Neprisimenu tokio.. Gal kas nors?

  O šiaip jau, Samsung korporacijoje dirba nemažai niekšelių, tad čia ne Samsung, o logikos gynimas.

  • thermal parašė:

   to AMD: tau kaip pavyzdį galiu pateikti šaldytuvų gamintojus.

   jie rašo litrais šaldytuvo talpą, ir vartotojas tikisi, kad tai laisva talpa, kurią jis gali išnaudoti. ir taip yra – kiek parašyta, tiek ir išnaudoji.matai, kad 100 litrų, ir gauni tiek. ir niekada nebūna taip, kad rašo „100 litrų“, bet atidarai dureles, o tan 30 litrų užima variklis, dar 20 litrų – šaldymo sistemos, 10 litrų – storos durys ir kiti dalykėliai.

   arba nesijaustum apgautas, jei nusiperki, pavyzdžiui, 500 GB kietą diską, bet gamintojo firmwaras leidžia suformatuoti ir tavo duomenims sukišti tik 300 GB ??? manau, kad sakytum „apipiso vidury baltos dienos“. o čia tavo išvedžiojimai „aiškiai parašys LAISVOS vietos“ tik gamintojo pateisinimas. Vartotojas tikisi tiek, kiek parašyta. Ir kartais verta sumokėti daugiau tam, kuris tavęs neapipisinėja – pasitikėjimas kartais svarbiau, nei pinigai.

   • AMD parašė:

    Pirma, mes pažįstami? Tujinimas byloja lyg būtume 🙂
    Antra, skaityt reikia du kartus, jei neišeina suprasti iš pirmo.
    Trečia, niekad nesu sakęs: „api… vidury baltos dienos.“

    Beje, pasitikėjimas irgi perkamas 🙂

    Niekur nepavyko rasti, kad oficialiame puslapyje prie Galaxy S4, IPhone 5, Nokia 920 etc. būtų parašyta Free Space ar pan. Būtent reikia vadovautis tuom, ką rašo, o jei nerašo tiksliai – galima paklausti.

    O jei nepaklausia žmogus ir vėliau kažko tikisi ir galiausiai to negauna, tai kas kaltas: besitikintis žmogus ar pardavėjas. Jei jau taip, tai visus tikėjimus ir lūkesčius įmonė tikrai nesurašys, net ir bazinius. Nes baziniai lūkesčiai tamstos ir mano jau skiriasi. O pirkėjų yra milijonai. Galima juk paklausti/pasidomėti ir nebereikės tikėtis.

 3. Subas parašė:

  Buliui pasakysiu taip: jei perki samsung tai gali tylėt ir toliau vargt su tais 8gb iš 16gb žadėtų ir kaišiot tą kortelę. Kadangi pas iphone sinchronizuoja viską puikiai su icloud tai ta kortelė tik papildomos išlaidos ir šūdeliavimas, na tiksliau čia tiems kurie vis dar žaidžia su duomenimis.

  P.S. gerbiu visus gamintojus ir man patinka visi nauji įrenginiai. Bet aklas klaidingos nuomonės skleidimas nepateisina minusų.

  • Bulius parašė:

   Vaje .is kur tu toks atsilikelis islindai ? Tavo pirmas telefonas tikrausia Iphonas ? Zinok pas Samsungo nesinchoronizuoja ? Kiek tik nori tik valiok isnaudoti . Apie kokia korteles kaisiojima kalbi ? Is menulio nukriatai ar telfono nesi rankoje laikes ? As kortele tik ikisau kai nusipirkau ir zinok neteko nekarto jos istraukti ,o tau sekmes perkant iphona su 32gb. Antra tu man papasakok kaip as galeciau sukisti navigaciju zemelpius i icloud ? Pas mane 43Gb tel ir as nesuku galvos del talpos .Prireiks daugiau nusipirksiu 64 gb .Naudoju zinoma ir Dropbox .Samsung duoda 50 gb , bet ten tik nuotraukytem ir visokiem failiukam susimesti . Nematau reikalo ten kelti filmus :)ar filmuota medziaga . Saip pas mane tel 7 navigacijos ir telfona panaudoju kelyje kaip video registratoriu . Zinok susimetu filmuota medziaga i savo komapa nejungdamas nei laido nei korteles kaisoju. Man asmeniskai jau geriau Nokia su savo Win8 nei tas nusenes iphonas .

   • iMngs parašė:

    Kiekvienam savo, vienas perka Win Phone 8 (Kaip tu vadini Win8 :D) Kitas Androidini, kitas iOSinį. Nereikia čia kandžioti gerklių vienas kitam dėl kiekvieno pasirinkimo. Kaip mažvaikiai kokie.

 4. Arturas parašė:

  Straipsnio autorius klysta dėl Samsung S4 versijos, realiai Lietuvoje siūloma GT-i9505 modifikacija, turinti Snapdragon 600 procesorių (4 branduoliai + LTE), taigi ir „spėjamus“ 11.2 GB laisvos vietos, Octa (i9500 versija) Europoje beveik nebus siūlomas (kiek teko girdėt, tik Lenkijoje ir Anglijoje), tačiau Octa yra be LTE adapterio, ir vienu metu naudoja „tik“ 4 branduolius. P.Korėjos rinkoje yra išleistas daugiausiai funkcijų turintis Octa su LTE. Tiesa, pats jau naudoju i9505 ir ten laisvos vietos deklaruojama „tik“ 9.15 GB, vietoj šiame straipsnyje minimų 11.2 GB.


Kitos kategorijos naujienos