San Franciske duris atvėrė konferencija Google I/O 2013


Tuo metu, kai Lietuvoje dauguma gyventojų jau miegojo, San Franciske (Kalifornija, JAV) duris atvėrė kūrėjams skirta konferencija Google I/O.

Iš pradžių ant scenos užlipo Android ir Chrome programinių platformų padalinio vadovas Sundar Pichai, kuris pagarsino eilę statistinių duomenų. Taigi per ketverius su puse metu nuo to momento, kai pasirodė operacinė sistema Android, buvo aktyvuota 900 mln. įrenginių su šia OS, tuo tarpu iki 2013 metų pabaigos tikimasi pasiekti ir 1 mlrd. ribą.

google-io-sundar-pichai

Google Play parsisiuntimų skaičius viršijo 48 mlrd. kartų, o tai tik šiek tiek mažiau, nei gali pasigirti App Store su 50 mlrd. parsisiuntimų. Per paskutinį mėnesį parsisiuntimų skaičius sudarė 2,5 mlrd., tuo tarpu aplikacijų kūrėjų pelnas, perskaičiavus vienam vartotojui, padvigubėjo.

Iš karto po statistinių duomenų sekė daugelio ekspertų lauktas žaidimų tarnybos Google Play Games anonsas. Jo dėka vartotojai galės išsaugoti žaidybinį progresą ir statistiką „debesų“ tarnyboje, o tai leis pradėti žaidimą viename įrenginyje, o baigti kitame. Čia bus saugojamos ir pasiekimų lentelės, suteikiama galimybė pasirinkti savo lygio varžovus daugelio žaidėjų režime (režimas „matchmaking“). Duomenys bus pasiekiami įvairiose platformose, bus integracija su Google+, duomenys prieinami ir iOS bei Internete.

Android-studio

Buvo anonsuota kūrėjams skirta OS Android aplinka, kuri pavadinta Android Studio. Ji leidžia redaguoti aplikacijas realiu laiku, parodydama jos elgesį įrenginiuose su skirtingomis įstrižainėmis. Kode atliekami pakeitimai iš karto bus matomi vizualiai. „Developer Console“ atsirado mažiausiai penkios naujovės. Atsirado patarimai, optimizuojant kodą, vertimų tarnyba „App translation“, reklamos efektyvumo matavimo tarnyba „Referral Tracking“, integracija su Google Analytics ir pajamų iš aplikacijų pardavimų grafikai su galimybe skirstyti pagal regionus.

Pristatyta ir prenumeratos pagrindu veikianti tarnyba Google Play Music All Access. Ji leidžia vartotojams online būdu transliuoti muziką į norimą asmeninį kompiuterį arba Android įrenginį. Baze pasirinkta jau egzistuojanti muzikos parduotuvė, esanti Google Play. Visos kompozicijos suskirstytos į 22 pagrindinius muzikinius žanrus. Mėnesio prenumerata su 30 dienų bandomuoju laikotarpiu kainuoja $9,99 (~ 27 lt). Iki birželio 30 d. mėnesio prenumerata kainuos $7,99.

google_galaxy_s4

Galiausiai pirmą dieną buvo surasta laiko ir aparatinės įrangos anonsui. Naujuoju produktu tapo išmanusis telefonas Samsung Galaxy S4 (dar vadinamas Google Edition), kuris veikia su „grynakrauju“ Android, kaip ir Nexus serijos mobiliuose įrenginiuose. Pastarojo sprendimo prekyba prasidės birželio 26 d., o versijos su 16 GB kaupikliu kaina sudarys $649 (~ 1750 lt). Deja, bet įdiegta operacinė sistema bus Android 4.2.2, nors daugelis tikėjosi Android 4.3, apie kurią paskutiniu sklandė labai daug gandų.

Galiausiai reikėtų paminėti unifikuotos tekstinių pranešimų tarnybos Hangouts anonsą. Pastaroji bus prieinama Android, Chrome ir iOS mobilių platformų savininkams. Pastaroji pakeis iš karto trys tarnybas – Google Talk, Google+ Messenger ir originalųjį Google+ Hangout. Naujasis sprendimas taps konkurentu aplikacijai WhatsApp. Vietoj kontaktų sąrašo Hangouts bus atvaizduojami vėliausi pranešimai, kuris turės savo pavadinimą. Ir kiekvienas iš jų galės tapti vaizdinio pokalbio su žmonėmis (iki 10 asmenų) pradžia. Pranešimų istorija bus saugoma „debesyse“, o tai taip pat leis pasinaudoti galimybe pradėti bendravimą su vienu mobiliu įrenginiu, o baigti su kitu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos