Google ir NASA dirbtinį intelektą kurs, pasitelkę kvantinius kompiuterius


Kompanija Google ir JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) pranešė, jog agentūra ir paieškos gigantas ketina bendradarbiauti, kuriant dirbtinį intelektą. Tam reikalui bus pasitelkti ne tik didžiuliai abiejų pusių žmogiškieji resursai, tačiau ir kvantiniai kompiuteriai.

DWave_Quantum_Computers

Kvantinėje laboratorijoje, kuri skirta dirbtiniam intelektui studijuoti ir kuri šiuo metu veikia NASA Eimso tyrimų centre, bus įrengtas kompanijos D-Wave Systems sukurtas kvantinis kompiuteris. Tyrimų tikslas bus išsiaiškinti, kaip kvantiniai kompiuteriai gali padėti pagerinti mašinų apmokymus.

Kompanijos Google specialistai mano, jog kvantiniai kompiuteriai padės pakeisti paiešką Internete, taip pat balso atpažinimo technologiją, tuo tarpu NASA mokslininkai tikisi panaudoti tą patį metodą, modeliuojant susirgimų plitimą ir klimato kaitą. Kokio konkretaus rezultato tikimasi iš bendro Google ir NASA bendradarbiavimo, kol kas sunku pasakyti, lygiai taip pat neaišku, kada mes tiksliai sužinosime apie bendro projekto konkrečius rezultatus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos