Intel Haswell geba paspartinti operatyviąją atmintį iki DDR3-4000 režimo


Buvo akivaizdu, jog jei procesoriaus Intel Core i7-4770K atminties kontroleris gali dirbti su keturiais operatyvios atminties moduliais, kurių kiekvieno talpa sudaro 8 GB, o režimas – DDR3-3000, tai jau su vienu moduliu tikrai dažnis gali būti pakeltas iki kol kas nepasiektų aukštumų.

Iš esmės, pirmieji tokio potencialo požymiai jau atsirado spartintojų pamėgtame puslapyje HWBot, kuris patvirtino Haswell procesoriuose esančių atminties kontrolerių gebėjimą atlaikyti didesnius dažnius, nei tuo galėjo pasigirti Ivy Bridge atstovai.

ddr3_4000

Eksperimento autoriai vis dar bando išsaugoti intrigą ir neatskleidžia, kokia iš ruošiamų platformų (Intel Haswell arba AMD Richland) leidžia dirbti su DDR3-4000 MHz režimu, tačiau jau publikuoja atitinkamą CPU-Z ekrano nuotrauką:

Ekstremelaus spartinimo specialistai tvirtina, kad kalbama būtent apie Intel Haswell platformą, tačiau primena, jog šiuo metu egzistuojantis atminties taktinio dažnio rekordas pasiektas būtent su procesoriais AMD Llano. Be to, nereikia užmiršti, kad pati kompanija AMD rinkai siūlo savo pačios firminę operatyviąją atmintį, taigi yra suinteresuota ir spartinimo sritimi. Aišku, padėti galutinį tašką šiame ginče dar anksti, taigi reikės palaukti, kada eksperimento autoriai publikuos pilną informaciją.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos