Ultrabooko HP Envy 4 apžvalga


hp-envy-4-ultrabook-front

Ultrabook – šis terminas mus jau lydi nuo Intel Sandy Bridge procesorių atsiradimo laikotarpio. Šiandien ultrabookai jau gali pasigirti peržengę į antrąją kartą, o tai reiškia, kad jie yra aprūpinti procesoriais su Ivy Bridge architektūra. Ir šie bus aktualūs tol, kol rinkoje nepasirodys sprendimai su Haswell platforma. Tiesa, kol šie pasirodys rinkoje ir kol jų kainos nusileis iki dabartinių ultrabookų lygio, patraukliausi bus būtent modeliai su Ivy Bridge procesoriais. Būtent vienas iš jų – HP Envy 4 – ir pateko į mūsų rankas.

Nešiojamo kompiuterio HP Envy 4 specifikacijos:

Charakteristikos HP Envy 4-1101sa
Mikroschemų rinkinys Intel® Chief River Chipset HM77
BIOS / versija Insyde F.13 (09/04/2012)
Procesorius Intel(R) Core i5-3317U @ 1.7 / 2.6 GHz
L2  / L3 spartinančioji atmintis 2 x 256 KB / 3 MB
Branduolys / technologija Ivy Bridge / 22 nm
Operatyvioji atmintis 2x 4096 MB
Atminties taktinis dažnis / tipas 1600 MHz / DDR3 SDRAM
Ekranas / raiška 14″ TN / 1366 x 768
Grafinis procesorius (GPU) Intel HD Graphics4000
Video atminties kiekis VRAM / 1,65 GB DDR3
Grafinio procesoriaus dažniai 350 @ 1050 MHz
Kietas diskas / formatas Seagate ST500LT012 / 2,5″ + 32 GB SSD
Kieto disko talpa 500 GB
Sąsaja SATA-II
Greitis 5400 rpm
Optinių diskų įrenginys nėra
Garso posistemė IDT High Definition Audio
LAN kontroleris Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet
Wi-Fi modulis / standartų palaikymas Intel Centrino Wireless-N 2230 BGN HMC
Garsiakalbiai / mikrofonas yra / yra
Atminties kortelių skaitytuvas Realtek SD Card Reader
USB 2.0 / USB 3.0 / eSATA / IEEE1394 / IrDA 1 / 2 / 0 / 0 / 0
Modemas / LAN / Wi-Fi / Bluetooth/ WiMAX 0 / 1 / 1 / 1 / 0
Vaizdo išvestys: D-Sub / DVI / HDMI / DP 0 / 0 / 1 / 0
Pirštų atspaudų skeneris nėra
WEB kamera HP TrueVision HD Webcam
Maitinimo blokas AC/DC 100 – 240 V, 1,6 A, 50-60 Hz / 19,5 V, 3.33 A / 65W
Baterijos tipas / talpa 4 cell Li-Pol /  3160 mAh
Nešiojamo kompiuterio matmenys 340 x 235,8 x 19,8 mm
Svoris 1,8 kg
Operacinė sistema Windows 8 64-bit

 

Komplektacija

Kadangi ultrabooko HP Envy 4 kaina yra 2200 – 2300 litų diapazone, gamintojas nešiojamą kompiuterį aprūpino tik pačia būtiniausia atributika – pakrovėju. Tiesa, dar buvo „skysta“ vartotojo instrukcija apie garantinio aptarnavimo centrus, tačiau jos informatyvumas buvo gana kuklus. Aišku, tokia komplektacija buvo nuspėjama, kadangi tai yra biudžetinių ultrabookų kategorija (čia galima rasti ir mūsų anksčiau pratestuotą Acer Aspire S3), kuris taip pat pasižymėjo kukliu pakuotės turiniu.

IMG_8295

Optinių laikmenų komplekte nėra, taigi tvarkykles, reikalui esant, galima parsisiųsti iš gamintojo puslapio – čia rasite programinę įrangą, tinkančią tik operacinei sistemai Windows 8 (64 bitų). Norintiems įdiegti Windows 7, gamintojas padėti atsisako: ar tai bus patogu vartotojams, čia jau kitas klausimas, tačiau HP nelankstumas šiuo atveju gali padaryti neigiamą įtaką ypač tuo atveju, kai reikalinga programinė įranga nėra suderinama su Windows 8 (tokie atvejai dažni verslo segmente).

Operacinė sistema Windows 8 su visa reikalinga programine įranga įdiegta ultrabooke. Kaip visuomet, HP išlaiko tradiciją ir kietą diską suskirsto į kelis skirsnius: vieną didelį su operacine sistema ir gamintojo įdiegtomis programomis, ir vieną mažą, kuris talpina sistemos atstatymui skirtus failus. Kaip visuomet, apie atskirą disko skirsnį vartotojo duomenims nepagalvota, tad jei vartotojas bus priverstas švariai perinstaliuoti operacinę sistemą, duomenis reikės perkelti į išorinę laikmeną.

Eksterjeras: dizainas ir ergonomika

IMG_8247

Iš karto reikia pripažinti, kad HP Envy 4 dizainas yra stiprioji šio ultrabooko pusė. Išorinė dangčio dalis yra juodos spalvos, kurią gamintojas vadina „brushed metal“. Atrodo dailiai ir patraukliai, tačiau turime dar vieną tradicinį HP „arkliuką“, kurį galima įvardinti „gražus, bet teplus“ – ekrano dangtis išsitepliojo praktiškai per nepilną dieną, o nuvalyti buvo nelengva net su specialiomis servetėlėmis. Aišku, jei jau valote šį ultrabooką, gamintojas patenkintas – produktas sėkmingai parduotas.

IMG_8249

Šaltam orui paduoti skirta ištisa ventiliacinių ertmių linija. Pastaroji yra dvigubai platesnė nei anksčiau apžvelgto ultrabooko ASUS Zenbook UX32VD atveju, taigi galima tikėtis, kad viduje esantys komponentai bus vėsesni. Be to, karšo oro išmetimo anga (matosi kairėje pusėje) yra vientisos aušinimo angos dalis, tik likusi pusė primena kiaurasamtį.

IMG_8251

Nugarinė briauna sukonstruota taip, kad karštas oras būtų išmetamas ne į viršų (į ekraną), tačiau į apačią (žemiau ekrano), o tai dar vienas skirtumas nuo konkurentų ultrabookų (tų pačių ASUS ir Acer). Gamintojas įdiegė tik vieną ventiliatorių, taigi kitoje pusėje esantys komponentai turi apsieiti natūralia konvekcija. Toks sprendimas turi savų pliusų ir minusų: privalumas – mažėja galutinio produkto savikaina, trūkumas – susidaro karšto oro kaupimosi zonos, kurių kartais negali pašalinti net aktyvus aušinimas, jau nekalbant apie pasyvų.

Dar vienas niuansas – reklamose skelbiama, jog HP Envy 4 turi aliuminio korpusą, tačiau tai tiesa tik ekrano dangčio ir srities žemiau klaviatūros atveju. Pats dugnas yra raudonai nudažytas plastikas. Turbūt nereikia ir sakyti, kad tai yra dar vienas aspektas, kuris leido atpiginti ultrabooką, tačiau kalbos apie aliuminį gali sudaryti įspūdį, kad visas korpusas yra padarytas iš aliuminio, nors tai nėra tiesa.

Windows 8 lipdukas atlieka tik reklaminį vaidmenį, kadangi reikiami licenciniai raktai „įsiūti“ tiesiai į nešiojamo kompiuterio BIOS.

Dabar panagrinėkime periferines jungtis: kairėje pusėje gamintojas įdiegė Gigabit Ethernet lizdą, HDMI, po vieną USB 3.0 ir USB 2.0 jungtis, SD atminties kortelių skaitytuvą, taip pat kelis indikatorius, kurie parodo kieto disko aktyvumą ir maitinimo būseną. Indikatorių vieta yra labai keista: kodėl visa tai patalpinta tokioje nepatogioje vietoje, neaišku.

IMG_8252

Kairėje pusėje yra maitinimo lizdas,  USB 3.0 jungtis, 3,5 mm išvestys ausinėms bei mikrofonui, taip pat Kensingtono užraktas.

IMG_8254

Kaip matyti, šis ultrabookas taip pat pasakė „sudie“ optinių diskų įrenginiams, tačiau sveikintinas gamintojų nors palikti RJ-45 (Gigabit Ethernet) lizdą – norintiems maksimalios spartos ir trumpų užlaikymų tai tikrai patiks.

Nešiojamame kompiuteryje įdiegtas 14” įstrižainės ekranas su 1366 x 768 taškų raiška. Iš tokios kainų kategorijos produkto, savaime suprantama, kažko daugiau tikėtis nevertėjo. Apie matricos tipą kažko konkretaus surasti nepavyko, tačiau iš matymo kampų galima spręsti, kad tai yra TN.

IMG_8257

Nors klaviatūra neprilygsta, pavyzdžiui, nešiojamo kompiuterio Sony VAIO S ergonomikai, ir šiek tiek nusileidžia Asus Zenbook UX32VD (mygtukai įsodinti ne taip tvirtai), tačiau dirbti su ja buvo gana patogu.

Viršutinė dalis yra užimta labai minimaliai: kairėje pusėje yra įjungimo mygtukas, tuo tarpu dešinėje pusėje puikuojasi Beats logotipas, kurie atlieka ir pagražinimo ir reklaminę funkciją.

IMG_8262

IMG_8270

Lietimui jautrus laukelis – metalinis, „įsodintas“ šiek tiek giliau nei bendras paviršius aplink jį, o tai leidžia minimaliai jį liesti, dirbant su klaviatūra. Kairėje viršutinėje lietimui jautraus laukelio pusėje nupieštas mažas stačiakampis, kuri paspaudus du kartus (double click), laukelis išjungiamas, o šalia oranžine spalva užsidega atitinkamas indikatorius. Sprendimas patogus, aktyvuojamas greitai, už tai HP reikėtų tik pagirti. Kairys ir dešinys lietimui jautraus laukelio mygtukai veikia patikimai, pelės kursoriaus „nuslydimo“ efekto nepastebėta.

IMG_8265

Vienas mylimiausių mūsų testų – „Kas pasaulyje ploniausias“ – puikiai parodo, kas tobulėja, o kas net nesiruošia laikytis jokios „dietos“. Čia HP Envy 4 negali pasigirti esantis ploniausias iš testuotų nešiojamų kompiuterių, tačiau 20 mm neviršijantis korpuso storis suteikia žavesio ir išskirtinumo, ypač lyginant su biudžetiniais „dinozaurais“, kurių storis vis dar svyruoja ties 35 mm riba.

IMG_8292

Priekinė dalis (viršuje) ir nugarinė dalis (apačioje)

IMG_8289

Gamintojas nesistengė smarkiai suploninti priekinės dalies (kaip tą mėgsta daryti nuolat besipuikuojantys „ploniausių“ titulą norinčios gauti kompanijos), tad iš abiejų pusių viskas atrodo vienodai… nestorai – beveik 20 mm. Dizaine panaudoti suapvalinimai leidžia atrodytų dar ploniau.

Galiausiai trumpai pažiūrėkime, kaip smarkiai galime atlenkti ekrano dangtį bei kiek jį priverti iki tam tikro laipsnio, kad jis pats neužsivertų:

IMG_8252

Su ekrano vyriu tvirtumu HP Envy 4 yra tam tikrų keblumų: lyginti su Asus Zenbook serijos nešiojamais kompiuteriais net neverta. Jei Asus Zenbook leidžia ekraną priverti iki pat paskutinio milimetro, tai HP iki tokio lygio dar labai ir labai toli. Ir tai dar viena vieta, kurioje gamintojas šiek tiek pataupė.

IMG_8278

Maksimalus ekrano atvertimo kampas taip pat nesužavėjo. Tiesa, čia panašumų su Asus Zenbook serija daugiau – abiem atvejais norėjosi didesnio ekrano atvertimo kampo, ypač dirbant su nešiojamu kompiuteriu ant kelių. Ir jei ASUS atveju tai buvo galima laikyti minusu, atsižvelgiant į kainos kategoriją, tai HP Envy 4 tai galima atleisti – vis tik kainuoja nepalyginamai mažiau nei Zenbook atstovai.

Techniniai parametrai

Apžvalgos pradžioje jau galėjome matyti specifikacijų lentelę, tad dabar trumpai apžvelgsime pagrindinius komponentus.

cpu-z-idle-envy4 cpu-z-load-envy4

HP Envy 4 įdiegtas ULV klasės 2 branduolių Intel Core i5-3317U procesorius, kuris pasižymi 17 W TDP lygiu, palaiko Hyper-Threading ir Turbo Boost technologijas. Paskutiniu atveju tai leidžia taktinį dažnį kilstelėti nuo taupiųjų 800 MHz iki 2.6 GHz. Praktikoje maksimali reikšmė siekė 2.4 GHz. HP Envy 4 įdiegtas ULV klasės 2 branduolių Intel Core i5-3317U procesorius, kuris pasižymi 17 W TDP lygiu, palaiko Hyper-Threading ir Turbo Boost technologijas. Paskutiniu atveju tai leidžia taktinį dažnį kilstelėti nuo taupiųjų 800 MHz iki 2.6 GHz. Praktikoje maksimali reikšmė siekė 2.4 GHz. Maksimali įtampa siekė 0.921 V (Core i7-3517U atveju – 1.021 V), tad galima tikėtis mažesnių temperatūrų.

envy4-gpu-z

Grafikos posistemę sudaro integruotas adapteris Intel HD 4000 (GT2), su kuriuo esame puikiai pažįstami, taigi prie jo ilgiau neapsistosime.

envy4-hdtune

HP Envy 4 įdiegtas pirmą kartą mūsų apžvalgose pabuvojęs Seagate ST500LT012, kurio talpa – 500 GB, sąsaja – SATA-II. Testai truko gana trumpai, tad nespėta HDD pratestuoti atskirai, tuo tarpu gamintojo įdiegta Windows 8 su atitinkamomis Intel tvarkyklėmis HDD ir sistemos paspartinimui skirtą SSD matė kaip vieną visumą, tad ir produktyvumo matavimo rezultatai atrodė per gerai šiam kietam diskui. Kaip viskas atrodė, galima matyti žemiau pateiktoje nuotraukoje, tuo tarpu vertinant subjektyviai, galima konstatuoti, kad hibridinė sistema veikė sparčiau, nei tuo būtų užsiėmęs vien tik kietasis diskas.

Produktyvumo testai

Pirmasis testas – PCMark Vantage. Nors ir nebe naujas, tačiau jis neblogai parodo bendrą sistemos spartą:

 • Memories“ – testas yra skirtas išmatuoti sistemos produktyvumą, dirbant su skaitmeninėmis fotografijomis bei vaizdine medžiaga;
 • TV and Movies“ – aukštos raiškos vaizdinės medžiagos atkūrimas ir perkodavimas;
 • Gaming“ – matuojamas produktyvumas įvairiose 3D programose;
 • Music“ – įvairių garso formatų perkodavimas;
 • Communications“ – WEB resursų lankymas, darbas su el. paštu ir IP telefonijos naudojimas;
 • Productivity“ – dar viena nesudėtinga užduotis, kurioje modeliuojamas darbas su tipinėmis biuro programomis;
 • HDD“ – paskutinis testas, matuojantis tik duomenų kaupiklių posistemės darbą.

pcmark-vantage-envy4

Senasis gerasis PCMark Vantage su Windows 8 veikia nekorektiškai, tad visų testų praeiti ultrabookui nepavyko. Juo labiau, ir lyginti su sistemomis, kurios turėjo Windows 7, būtų nekorektiška. Antra vertus, daugmaž galima įsivaizduoti kai kurių komponentų produktyvumo lygį. Ypač norėtųsi atkreipti dėmesį į tai, kaip puikiai pasirodė HDD ir SSD duetas – pusantro karto pranašumas, kaip jau minėta, gerai matomas ir vizualiai.

unigine-3-0-envy4

Unigine Heaven teste viskas susiklostė taip, kaip ir buvo galima prognozuoti: Intel HD Grapics 4000 prilygsta tik biudžetiniams nVidia GeForce grafiniams adapteriams, taigi žaidimams jis nėra tinkamas (nors ir taip gana aišku, kad šis HP ultrabookas skirtas tikrai ne tokioms pramogoms).

Taip pat buvo atliktas testas, pasitelkiant programą Adobe Lightroom 4.2. Testas numato 10 megapikselių RAW formato nuotraukų (79 vienetai, bendra apimtis – 1 GB) eksportavimą į JPEG (kokybė – 100%).

lightroom-envy4

Adobe Lightroom patinka aukštas taktinis dažnis, o dar labiau patinak talpi L3 spartinančioji atmintis, todėl visai nenuostabu, kad ULV klasės Core i7-3517U aplenkė mūsų dabartinės apžvalgos herojų Core i5-3317U, dirbantį ne tik mažesniu dažniu, tačiau ir turinčiu ketvirtadaliu mažiau spartinančios atminties. Tiesa, skirtumas ne toks jau ir didelis – apie 10%, tačiau nuolat skubantiems patiks net ir toks pranašumas.

cinebench-r11-5-envy4

Cinebench paketas leidžia įvertinti sistemos galimybes, dirbant su 3D grafika. OpenGL testas įvertina grafikos  posistemės darbą, tuo tarpu „Rendering“ testas – procesoriaus produktyvumo lygį (vieno ir visų branduolių). Sistemos su skirtingomis operacinėmis sistemomis leidžia įvertinti progresą, kurį nuveikė ne tik Microsoft, tačiau ir grafinių adapterių gamintojai. Čia matyti, kad Intel HD Graphics 4000 užduotyse su OpenGL lenkia biudžetinį GeForce GT 610M, taigi iš šio nVidia produkto šiais laikais naudos nelieka jokios (nebent reklaminė).

x264-hdbench-envy4

Kitas testas – vaizdinės medžiagos perkovadimas į H.264 formatą, pasinaudojant testu x264 HD Benchmark 5.0.1. Naudojamas MPEG-2 formato failas (HD 1080p; 20 MB/s). Pastarasis testas yra gana aktualus, kadangi jame naudojamas x264 kodekas sutinkamas bene visuose populiariausiuose perkodavimo programose, tokiuose kaip VirtualDub, HandBrake, MeGUI ir kitose.

Pastarasis testas atkartoja Cinebench matytą vaizdą – viską lemia kuo didesnis branduolių skaičius ir kuo didesnis taktinis dažnis, tad Intel Core i5-3317U atsilikimas atspėjamas iš anksto.

Garso posistemė

IMG_8269

HP Envy 4 garso posistemė, kaip pasakytų gamintojas, sukurta naudojant pažangią Beats Audio technologiją. Pavadinimas garsus, tačiau kokybiniai parametrai išliko biudžetinių nešiojamų kompiuterių lygyje: švarūs aukšti dažniai, tačiau jokių „žemų“, o „viduriai“, kaip pasakytų vieno serialo herojai, taip pat „slypi kažkur anapus“. Tokiu būdu, kaip visuomet galima drąsiai rekomenduoti išorines kolonėles arba bent jau kokybiškas ausines.

Autonominio darbo laikas ir temperatūros

Autonominio darbo laikas – viena iš pagrindinių mobilaus kompiuterio charakteristikų, o kartais tai net svarbiau, nei produktyvumas, todėl šio parametro matavimui dedikuojamas atskira skiltis. Testas buvo atliekamas su programa Battery Eater Pro. Testų metu buvo išjungti Sleep, Standby ir Hibernate režimai.

 • Autonominio darbo laikas:

battery-time-envy4

Pastarojo testo mūsų ultrabookas, matyt, ilgai laukė ir parodė vieną stipriausių savo pusių. Kartu reabilitavo ultrabookų vardą, kuris šiek tiek krito po Asus Zenbook UX32VD apžvalgos. Taigi filmą galėsime žiūrėti virš 4.5 valandų, darbas su biuro programomis truko apie 5 valandas, tuo tarpu el. knygos skaitymo teste HP Envy 4 „iššovė“ – 7 valandos. Iki pilnos darbo dienos pritrūko, tačiau reikia tikėtis, kad situaciją pataisys Haswell procesorių pasirodymas.

 • Temperatūrų matavimai:

temps-envy4

Pastarojo testo metu temperatūra patalpoje sudarė +23.5 oC.

Dar vienas testas, kuriame HP ultrabookas gavo riebų pliusą, o kartu ir riebų minusą. Taigi procesoriaus temperatūros pasirodė puikiai: įprastai maksimalus rodiklis siekia 85 oC, tuo tarpu mūsų bandomasis „triušis“ parodė savo vėsų charakterį. Neblogi ir išpučiamo karšto oro parametrai.

Antra vertus, HP Envy 4 pasiekė mūsų nešiojamų kompiuterių antirekordą, jei kalbėtume apatinės dalies temperatūrą – visi 61oC. Karštis puikiai jaučiasi net per kelnes. Be to, kietas diskas buvo karštesnis nei įprasta (nors pastaroji tendencija su Seagate produktais nestebina).

Galiausiai diagramoje nebuvo fiksuota mikroschemų rinkinio temperatūra, kuri kaito tiesiog žvėriškai – anksčiau testuotų nešiojamų kompiuterių šis rodiklis siekdavo apie 70-75 oC, tai HP ultrabookas pasiekė 90 oC temperatūrą. Testų metu nieko blogo neatsitiko, tačiau jei pasitaikys karštos dienos, o viduje bus nemažai dulkių, galimos tikrai skaudžios pasekmės. Ir visa tai atsitiko toje ultrabooko pusėje, kur nėra ventiliatoriaus.

Akivaizdu, kad dabartinė HP Envy 4 aušinimo sistema turėtų būti peržiūrėta. Kartu rekomenduojame šį ultrabooką naudoti, padėjus ant kietų paviršių ir vengti minkštų, pūkuotų audinių, juo labiau, kad padėjus, pavyzdžiui, ant lovos, galima uždengti ne tik vėsaus oro padavimo angas, tačiau ir išpučiamo karšto oro ertmes. Ką reiškia perkaitimo sukeltos problemos, HP puikiai žino ne tik iš nuogirdų.

IMG_8257

Korpuso temperatūros apkrovos metu

IMG_8251

Aušinimo sistemos skleidžiamo triukšmo lygis maksimalių apkrovų metu buvo šiek tiek mažesnis nei vidutinis (ypač lyginant su neseniai testuotu Asus Zenbook UX32VD), o tai yra dar vienas pliusas HP ultrabookui. Ramybės būsenoje ventiliatorius paprastai neveikia, tuo tarpu filmų peržiūros metu jis veikia nuolat, tačiau netrikdo. Ventiliatoriaus darbe dominuoja aukštų dažnių „prieskonis“, ir tai yra būtent ventiliatoriaus darbo ypatumas, kai Asus Zenbook geriausiai girdėjosi pats oro srautas.

Ypatingai tylias sistemas mėgstantiems vartotojams HP Envy 4 galbūt ir nebus geriausias pasirinkimas, tačiau bendras verdiktas būtų teigiamas.

HP Envy 4 Ultrabook privalumai ir trūkumai:

Privalumai:

 • Pakankamas produktyvumo lygis, atliekant absoliučią daugumą įprastų darbų (biuro programos, naršymas Internete, filmų peržiūra, tam tikros multimedia užduotys);
 • Patrauklus korpuso dizainas;
 • Ilgas baterijos darbo laikas;
 • Pakankamai tyliai veikianti aušinimo sistema (net ir esant maksimalioms apkrovoms);

Trūkumai:

 • Korpuso kairioji pusė smarkiai kaista, esant didelėms apkrovoms;
 • Blizgus ekranas;

Ypatumai:

 • Garso posistemė atitinka tik biudžetinių nešiojamų kompiuterių lygį, nepaisant garsaus Beats Audio logotipo;

Išvados

Nešiojamas kompiuteris HP Envy 4 yra būtent tas ultrabookas, apie kurį taip ir norisi pasakyti „Viskas tarsi gerai, tačiau šiek tiek pritrūko“. Šiek tiek geresnės garso posistemės, šiek tiek geresnio aušinimo sistemos ventiliatoriaus, šiek tiek geresnio aušinimo sistemos išpildymo, galbūt šiek tiek mažiau teplaus paviršiaus, galbūt matinio, o ne blizgaus ekrano…

Tačiau už tokią kainą, už kurią dabar siūlomas HP Envy 4, sunku surasti patrauklių analogų (nebent kiek pigiau kainuojantis Acer Aspire S3), juo labiau, kad stipriųjų pusių HP ultrabookui netrūksta: aukštas produktyvumo lygis, greita duomenų kaupiklių posistemė, ilgas baterijos darbo laikas, pakankamai tyliai veikianti aušinimo sistema (nors ir su tam tikrais niuansais), galų gale turime stipriąją HP pusę – patrauklų dizainą, kuriuo visuomet patraukdavo vartotojus į savo pusę.

Žvelgiant į šį ultrabooką, galima aiškiai įžvelgti dabartinės amerikiečių kompanijos vadovybės tikslą – kurti patrauklaus dizaino, plonus nešiojamus kompiuterius. Toks ėjimas tikrai sveikintinas – juk dar šiandien pilna nešiojamų kompiuterių, kurie yra tokie pat stori, kaip ir prieš penkerius metus, nors kompiuterių komponentai jau seniai nėra tokie godūs elektros energijai ir išskiria mažiau šilumos, nei jų pirmtakai. Tokiu būdu, HP bando vėl atkreipti vartotojų žvilgsnį nešiojamų kompiuterių pusę, tik gaila, kad tai pradeda daryti ne nuo masinio segmento, kuris pagrinde ir formuoja madą bei visuotines tendencijas.

6 komentarai (-ų)

 1. Pasipiktinęs parašė:

  Dizainas geras, bet ekranas mane šokiravo. Apgailėtina!!!

  • Domas parašė:

   Na negi galima tiketis full hd ips uz tokia kaina? 😀

   • thermal parašė:

    gal ne IPS, bet Full HD TN tai galėtų įgrūsti. iš viso, žliumbia notebookų gamintojai, kad pardavimai mažėja, kad visi į planšetes žiūri, o kur nežiūrės, jei ten progresas akivaizdus. kad ir su tais pačiais ekranais – 10″ Full HD ekranai nieko nestebina, o į notebookus (ir dar už tokią kainą kaip šis HP) vis dar TN 1366×768 kiša. tokie ekranai vemti vertė prieš du – tris metus, šiandien apskritai pykina, kai notebooko kaina 2K litų viršija.

   • Paulius parašė:

    O tai praktikoje 10″ FHD ekranas labai patogus naudoti ar kaip? Nesigainiokit skaičių, nes tai panašėja į vaikų darželį 🙂 14″ ekrane 768p raiška ko gero yra daugiau nei pakankamai.

 2. Paulius parašė:

  Kažkas įdomesnio, dėkui už apžvalgą. Štai mano 2 centai: modelio dizainas tikrai puikus, šaunuolis gamintojas įstatė 8 (o ne, pvz. 6 GB) operatyvios atminties, bet produktyvumo testas sunkiai suprantamas. 8 GB dvigubas kanalas pasirodė prasčiau nei 4 GB viengubas ASUS’e. Tiek šis i5, tiek ASUS’o i7 turi tą patį 25,6 GB/s atminties pralaidumą. Tikriausiai PCMark vertina CPU+RAM produktyvumą. Asmeniškai pabandyčiau sukišti Win8 ir programas į 32 GB SSD, manau tai įmanoma, juk kompiuteris skirtas darbui, žaidimų instaliuoti nereiks. Jei ne tas karštis ir dar turėtų matinį ekraną, rekomenduočiau draugui 🙂


Kitos kategorijos naujienos