HTC tiki savo flagmanu HTC One ir dosniu marketingu


Maždaug prieš mėnesį publikuota kompanijos HTC finansinė ketvirčio ataskaita neleido jos akcininkams ir investuotojams tikėtis iš šio išmaniųjų telefonų gamintojo nors kiek padoresnių dividendų. Naujojo flagmano HTC One vėlavimas praktiškai pražudė 2013 m. I ketvirtį. Ir tik visai neseniai publikuotoje ataskaitoje kompanija HTC visk tik minėtą laikotarpį vadina jai esminiu.

HTC šiemet ruošia visą seriją naujų išmaniųjų telefonų, kurie turėtų padėti atsikovoti prarastas rinkos pozicijas

Gamintojo teigimu, naujasis išmaniojo telefono flagmano modelis ir sugalvota reklaminė kampanija, skirta prekinio ženklo „HTC“ žinomumui didinti – tai toks sprogstamas mišinys, kuris daugiau nei 60% padidins kompanijos pajamas per ateinantį ketvirtį. jei I ketvirtyje HTC pajamos sudarė $1,44 mlrd., tai II ketvirtyje kompanija tikisi gauti net $2,37 mlrd.

Per praėjusius mėnesius HTC pirmą kartą savo istorijoje konsolidavo pajėgas prekinio ženklo žinomumui didinti – buvo apjungta gamyba, marketingas ir planavimas. Tam reikalui buvo skirtos didžiulės sumos, o tai gana greitai „suvalgė“ grynąjį pelną ir sumažino pelno maržą. Pavyzdžiui, I ketvirtyje pelno norma sumažėjo iki 20,3%, tuo tarpu gamybinių operacijų pelno marža apskritai nukrito iki 0,1% (prieš metus šis rodiklis buvo lygus 7%). II ketvirtyje čia bus stengiamasi pasiekti 1-3% rodiklį. Kaip žinia, marketingas yra nepigus dalykas, jei jis nukreiptas į rezultato gavimą per trumpiausią laikotarpį.

Antra vertus, kompanija vis tik nuostolio nepatyrė. Grynasis pelnas per praėjusį ketvirtį sudarė $2,87 mln., nors marketingo biudžetas šių metų pirmai pusei buvo padidintas 250%, lyginant su išlaidomis prieš metus. Deja, kompanija nutylėjo savo mobilių įrenginių pardavimų lygį. Tikėtina, kad šioje srityje visiškai nėra kuo pasigirti. Taip pat kompanija patvirtino, jog Android ir Windows Phone mobilių įrenginių gamyba – tai nepakeičiami artimiausios ateities prioritetai. Dabar gi galime ramiai prisėsti ir pažiūrėti, ar kompanijai HTC pavyks išsėdėti ant dviejų kėdžių vienu metu. tai tikras menas, kuris prieinamas ne visiems.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos