IBM ir Lenovo nepavyko susitarti dėl amerikiečių serverių padalinio pardavimo


ThinkServer_Family

Dar 2013 metų balandžio mėnesio pabaigoje pasirodė gandai, kad kinų kompanija Lenovo ketina įsigyti dalį amerikiečių kompanijos IBM serverių verslo, kuris užsiėmė x86 architektūros sistemų gamyba.

Kaip žinome, dar 2005 metais kinų kompanija Lenovo pavyko įsigyti IBM stacionarių ir nešiojamų kompiuterių gamybos padalinį, taigi „mėlynojo giganto“ serverių padalinio medžioklė iš Lenovo pusės atrodė labai logišku žingsniu. Asmeninių kompiuterių gamintojų reitinge Lenovo užima antrą vietą, ji taip pat savo pajėgomis gamina pradinio lygio serverius, kurie didžiąja dalimi pardavinėjami gimtojoje Kinijoje.

Balandžio mėnesį, kalbant apie sandorio kainą, buvo minima suma nuo $2,5 mlrd. iki $6 mlrd., ir būtent šis momentas galėjo tapti visų derybų pabaigos priežastimi, savo publikacijoje tvirtina puslapis Fortune. Leidinys, remdamasis savo informuotais šaltiniais, praneša, jog abiems pusėms nepavyko susitarti dėl sandorio sumos. Pranešama, kad derybos gali būti atnaujintos, tačiau šiuo metu jų pratęsimas atrodo mažai tikėtinas.

Priminsime, kad ilgalaikėje perspektyvoje IBM ketina apskritai atsisakyti gamybos. Šiuo atveju x86 suderinamų serverių atsisakymas yra logiškas, nors rinkai apskritai ši kryptis tampa prioritetinė. Reikėtų pažymėti, jog patys IBM darbuotojai savo kompanijos perėjimą prie paslaugų modelio vadina „Roadkill 2015“, analogiškai su oficialiu plano pavadinimu „Roadmap 2015“. Kam bus pritaikytas žodis „kill“, suprantama be didelių paaiškinimų. Antra vertus, viskam reikės rasti pirkėją, taigi Lenovo gali tikėtis, kad vėliau IBM bus sukalbamesnė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos