IHS iSuppli: šiemet HDD tiekimas mažės, SSD augs


Atsitiesę po Tailande vykusių potvynių, įvykusių prieš pusantrų metų, kietų diskų industrija pradeda jausti naują grėsmę, tik šį kartą pavojų kelia ne gamta, o SSD kaupiklių rinka. Analitikų kompanija IHS iSuppli prognozuoja, kad 2013 metais kietų diskų (HDD) tiekimas kris 8% – nuo praėjusiais metais pasiekto 475,4 mln. rodiklio iki šiųmetinių 436,9 mln. Toks scenarijus numato, kad pajamos kristų nuo $30,6 mlrd. iki $26,4 mlrd. Tiesa, čia didžiausią įtaką daro ne tiekimo mažinimas, o kainų mažėjimas.

intel-ssd-335-series

Priešinga kryptimi juda NAND Flash atminties pagrindu sukurti SSD kaupikliai. Analitikai prognozuoja, jog laukiamas net 122% kilimas į viršų – nuo 31,1 mln. iki 68,9 mln. Į šiuos skaičius įtrauktos ir mikroschemos, kurios naudojamos hibridiniuose kaupikliuose. Kaip matyti iš absoliučių skaičių, SSD kaupikliams iki tradicinių kietų diskų dar toli, tačiau bendra SSD kilimo ir HDD kritimo tendencija bus matyti ir toliau.

Žinoma, asmeninių kompiuterių rinkos kritimas niekaip neprideda kietų diskų gamintojams šansų bent kažkiek pakeisti neigiamo augimo tendenciją. Būtent stacionariuose kompiuteriuose bei šiek tiek mažiau nešiojamuose kompiuteriuose HDD naudojami dažniausiai, kadangi mobilių įrenginių gamintojai pirmenybę teikia daug greitesnei ir mažesnei NAND Flash atminčiai.

2017 metais, kaip prognozuoja analitikai, iš SSD ir HDD pardavimų gautos pajamos beveik išsilygins – atitinkamai bus gauta $22,6 mlrd. ir $23,5 mlrd.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos