II ketvirtyje iPad pardavimai turėtų smarkiai sumažėti


ipad-crowd

Specialistai iš analitikų kompanijos KGI Securities, puslapio AppleInsider teigimu, šiame ketvirtyje tikisi žymaus planšetinių kompiuterių iPad pardavimų mažėjimo. Kalbama apie kritimą, kuris sudarytų 20-25%, kalbant apie ketvirčio pokyčius, tuo tarpu metinis nuosmukis galėtų sudaryti apie 10-15%.

Pagrindiniai faktoriai, kurie apsprendžia tokią nelinksmą kompanijai Apple dinamiką – tai „aukštos bazės“ efektas (2012 metų II ketvirtis iPad buvo gana sėkmingas), o taip pat daug didesnis Apple pozicijų puolimas iš pigių Android planšetinių kompiuterių pusės.

Įdomu tai, kad iPad mini pardavimai, su kuriais Apple sieja nemažas viltis, gali taip pat kristi (prognozuojamas net iki 40% smukimas), lyginant su 2013 metų I ketvirčiu. Iš viso per balandžio – birželio mėnesių laikotarpį Apple gali parduoti apie 12,7 mln. planšetinių kompiuterių. Iš jų maždaug pusė (6,2 mln.) teks kompaktiškai versijai iPad mini, pilnavertis iPad 4 bus parduotas maždaug 4,5 mln. tiražu, tuo tarpu iPad 2 pardavimai priartės prie 2 mln. egzempliorių.

Jei šių metų III ketvirtyje Apple suspės pristatyti naujos kartos planšetinį kompiuterį iPad 5, tai pardavimų lygis galėtų grįžti į tą, kuris buvo stebimas 2013 m. I ketvirtyje. Antra vertus, nėra garantijos, kad daug plonesnis ir lengvesnis iPad 5 publikos bus priimtas su didžiuliu džiaugsmu. Šių metų pirmame ketvirtyje iPad rinkos dalis planšetinių kompiuterių rinkoje sumažėjo iki 40%. Konkurentų produkcijos su OS Android pardavimai auga daug užtikrinčiau, taigi apie iPad dominavimą kalbėti jau netenka.

Beje, kaip jau rašėme anksčiau, matyt, tokį iPad pozicijų silpimą jaučia ir korporacija Microsoft, kuri ruošiasi labai smarkiai padidinti savo planšetinių kompiuterių Surface pardavimus (per ateinančius metus jų ketinama parduoti net 25 mln. vienetų), ir tapti antrais planšečių rinkoje po iPad. Į savo firminių planšetinių kompiuterių populiarinimą Microsoft ketina investuoti $4.4 mlrd., o tokiu biudžetu reklamai negali pasigirti nė viena IT industrijos kompanijų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos