Indija pradeda diegti nacionalinę komunikacijų stebėjimo sistemą


2013 metų balandžio mėnesį Indijos vyriausybė pradėjo vykdyti Centrinės sistemos monitoringo programą. Ji leidžia vyriausybinėms institucijoms gauti plačiausias galimybes, kalbant apie komunikacijų stebėjimą ir slaptą pasiklausymą, įskaitant Internetą, tekstinius pranešimus per SMS tarnybas ir telefoninius pokalbius.

india-flag

Oficialiai kalbama, kad $74 mln. kainuosiančios sistemos kūrimas tapo atsaku į teroristines atakas, kurios įvyko 2008 m. Mumbajuje. Po jų vietos parlamentarai atliko eilės įstatymų pataisas, kurios suteikė vyriausybinėms organizacijoms galimybę pasiklausyti telefoninių pokalbių ir vykdyti Interneto aktyvumo monitoringą. Sistema galės naudotis ne tik specialiosios tarnybos, tačiau, pavyzdžiui, ir Indijos mokesčių inspekcija.

Žinoma, naujos monitoringo sistemos priešininkų užtenka. Žmogaus teisių gynėjų teigimu, kol kas nėra aiškių ir tikslių žmogaus privataus gyvenimo gynimo teisės aktų, specialiosios tarnybos galės piktnaudžiauti savo įgaliojimais. Centrinės sistemos monitoringo programa yra Vyriausybės iniciatyva, ji nebuvo viešai diskutuojama šalies parlamente ir yra atskaitinga Indijos piliečiams.

Duomenų perdavimu užšifruotu pavidalu gali suteikti galimybę konfidencialumą išlaikyti. Tačiau Indijos informacinių technologijų įstatymas leidžia tam tikroms spec. tarnyboms duomenis iššifruoti. Už atsisakymą atskleisti užšifruotų duomenų turinį gresia iki 7 metų kalėjimo.

Antra vertus, Facebook ir Google tarnybos kol kas gali jaustis saugiai, kadangi yra už Indijos valstybės ribų. Antra vertus, kompanijos gali savanoriškai sutikti bendradarbiauti su Indijos vyriausybe, jei ši pateiks oficialią užklausą, aišku, numatyta galimybe kompanijas tai priversti daryti, jei būtų atitinkamas teismo sprendimas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos