Intel naujai pavadino Haswell procesorių integruotą grafiką


Parodoje Computex 2013 kompanija Intel ketina pristatyti ketvirtos kartos Core procesorius, kurie žinomi kodiniu pavadinimu Haswell. Pastaruosiuose sprendimuose bus realizuota nauja grafikos posistemė, apie kurią mes jau žinome gana nemažai. Visai neseniai procesorių gigantas surengė prezentaciją, kuris nors ir neatskleidžia visų paslapčių, tačiau suteikia galimybę pamatyti naujovių mastelį ir susidaryti įspūdį apie produktyvumo lygį.

Pirmiausiai reikėtų paminėti tai, kad Intel pakeitė integruotos grafikos pavadinimų sistemą. Indeksų su skaičiais Intel nekeitė, tačiau pristatė naują prekinį ženklą ypač pažangiems variantams – Iris (Senovės Egipte taip buvo vadinama vaivorykštės deivė).

intel-iris-small

Iš didžiausių naujovių Intel mini išaugusį produktyvumo lygį, taip pat kai kurie procesorių modeliai gaus papildomą eDRAM atmintį, galimybę išvesti vaizdą į tris išorinius monitorius vienu metu, patobulintas ekranų su Ultra HD („4K + 2K“) raiška palaikymas, DisplayPort 1.2, taip pat palaikomos technologijos DirectX 11.1, OpenGL 4.0 ir OpenCL 1.2.

haswell_03

Intel pažymi praktiškai dvigubai išaugusį Haswell grafikos posistemės produktyvumo lygį, lyginant su dabartiniais Ivy Bridge procesoriais. Be to, per paskutinius 7 metus Intel grafinių adapterių sparta išaugo 75 kartus, tikina mus viena iš kompanijos skaidrių.

Lygindama integruotos grafikos produktyvumo lygį, Intel piešia diagramas, kuriose nauji procesoriai lenkia savo pirmtakus gana užtikrintai. Pranašumas kartais sudaro iki 100-200%, priklausomai nuo testo tipo ir testams parinktų procesorių modelių.

haswell_04 haswell_05 haswell_06

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos