Intel gamykla Airijoje investicijų laukia, tačiau tik ne Airijos mokslininkai


Klausimas apie kompanijos Intel investicijas į Airijoje turimą gamyklą vis dar atviras, tačiau procesorių gigantas turi ir kitų interesų šioje Europos Sąjungos šalyje. Puslapis EE Times praneša, kad kompanija pradėjo įgyvendinti antrąją fazę, kuri numato investicijas į Airijos Korko mieste esantį Tindalio nacionalinį institutą. Šioje mokslo įstaigoje darbuojasi apie 450 specialistų, kurie ne pirmus metus kuria puslaidininkių technologijas kompanijos Intel užsakymu.

transistor

Antroji investicijų fazė numatyta trims metams, o kompanijai Intel tai kainuos $1,5 mln. Šiame etape institutas užsiims silicio fotonikos klausimais, naujų medžiagų kūrimu, puslaidininkių įrenginių modeliavimu.  Pirmoji investicijų fazė prasidėjo 2009 m. ir baigėsi 2012 m., tuomet Tindalio nacionalinio instituto mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Jean-Pierre Colinge, kompanijai Intel sukūrė „bevielių“ tranzistorių (labai panaši į FinFET tranzistorius) sukūrimo technologiją.

Jean-Pierre Colinge, beje, savo darbo nebaigė ir perėjo dirbti į kompaniją TSMC, taigi pastaroji dabar taip pat moka daryti labai įdomius tranzistorius. Visos institute sukurtos naujovės perduodamos Intel komercinių licencijų teisėmis, tačiau sandorio detalės kol kas lieka anapus širmos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos