Intel vis dar nepasiruošusi atsisveikinti su Mūro dėsniu


Kompanija Intel labai brangina taip vadinamą Mūro dėsnį (Moore Law), kuris buvo suformuluotas vieno iš kompanijos įkūrėjų Gordono Mūro 1965 metais. Remiantis šiuo empiriniu principu, mikroschemoje esančių tranzistorių tankis turėtų padvigubėti kas dvejus metus. Šis dėsnis leido puslaidininkių industrijai sparčiai plėtotis paskutinius keletą dešimtmečių.

Vienas iš kompanijos Intel įkūrėjų Gordon Moore

Vienas iš kompanijos Intel įkūrėjų Gordon Moore

Kalbėdamas konferencijoje Jeffries Global Technology, kompanijos Intel Technology Manufacturing Group padalinio vadovas William Holt paaiškino, kad anksčiau ir vėliau Mūro dėsnis nustos galiojęs, tačiau kada visa tai įvyks, Intel pranašauti nedrįsta. Puslapis PCWorld praneša, jog kompanija Intel įsitikinusi savo sugebėjimu išsaugoti šio dėsnio galiojimu dar kelioms technologinio proceso kartoms. Bet kokiu atveju, Intel suras galimybių tobulinti medžiagas, reikalingas mikroschemų kūrimui.

Su kiekviena nauja mikroschemų karta iškyla vis daugiau technologinių ir ekonominių sunkumų. Nuolat auga defektų skaičius, tenka vis daugiau laiko skirti smulkmenoms, į kurias Intel anksčiau net neatsižvelgdavo. Dabar daug dėmesio skiriama naujai tranzistorių konstrukcijai ir alternatyvioms medžiagoms. Pastaruoju atveju perspektyviomis laikomos germanis ir galio arsenidas.

Pereiti prie 450 mm dydžio silicio plokštelių Intel ketina iki šio dešimtmečio pabaigos. Tiesa, perėjimą prie EUV litografijos prognozuoti dar sunkiau. Intel atstovo teigimu, kartais tiesiog verta palaukti, kada nauja technologija suaugs, kad nekiltų nereikalingų problemų ją įsisavinant. Kompanija įsitikinusi, kad Intel pavyks išlaikyti atotrūkį nuo TSMC ir Globalfoundries, kalbant apie tranzistorių spartą, nors konkurentai šiame fronte taip pat nesnaudžia.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos