Buvęs Intel vadovas prisipažino, kad kompanija pati atsisakė gaminti iPhone skirtus procesorius


Intel President And CEO Delivers Keynote At Oracle OpenWorld

Paul Otellini dabar drąsiai gali pasakyti, kad yra pensininkas. Vietoj jo vieno vadovauti kompanijai Intel buvo paskirti iš karto du žmonės: generaliniu direktoriumi tapo 52 metų Brian Krzanich, tuo tarpu prezidento postą užėmė moteris – 48-erių Renee James.

Dabar jau buvęs procesorių giganto vadovas gali nusiimti kaklaraištį, vietoj švarko užsivilti havajietiškus marškinėlius ir pasikalbėti iš visos širdies. Pavyzdžiui, apie tai, kaip jis pra… miegojo išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių rinką. Tiksliau tariant, apie tai, kad savo laiku jis atsisakė kompanijos Apple pasiūlymo gaminti procesorius išmaniesiems telefonams iPhone.

Puslapio The Atlantic žurnalistams Paul Otellini prisipažino, jog kai Apple kompiuteriai ėmė naudoti Intel procesorius, po kurio laiko Steve Jobs vadovaujama kompanija paprašė sukurti ir išmaniajam telefonui skirtą procesorių. Priminsime, kad savo laiku Intel gamino XScale procesorius su dabar jau populiaria ARM architektūra. Problema slypėjo tame, kad Apple nustatė tokią žemą procesorių pirkimo kainą, kad tai negalėjo kompensuoti Intel procesorių gamybinių išlaidų, esant tiems kiekiams, kokių tuo metu buvo tikimasi. Natūralu, kad Paul Otellini pasakė savo tvirtą „Ne“, dėl to jis dabar labai gailisi.

Kas galėjo pasakyti, kad iPhone skirtų procesorių (savaime suprantama, čia galima priskirti ir iPad) poreikis išaugs net ne procentais, bet kartais? Panašūs tiekimo kiekiai galėjo visiškai kompensuoti Intel išlaidas. Tai vienintelis momentas Paul Otellini karjeroje, prisipažino buvęs Intel vadovas, dėl kurio jis apgailestauja. Turbūt nereikia ir sakyti, kad pasaulis Intel procesoriais iPhone ir iPad viduje būtų kitoks, nei mes jį matome dabar. Bet kokiu atveju, dabar mes žinome, iš kur tie visi gandai apie iPhone ir iPad su Intel procesoriais. Įdomu, ar sulauks Intel panašių pasiūlymų ateityje?

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos