Oficialiai pristatyta Intel Silvermont platforma


Kaip ir buvo tikėtasi, kompanija Intel pristatė energetiškai efektyvią mikroarchitektūra – Silvermont. Sprendimų, kurių pagrindą sudarys Silvermont, spektras gana platus. Procesoriai arba SoC rinkiniai su nauja architektūra pasirodys išmaniuosiuose telefonuose (platforma Merrifield), planšetiniuose kompiuteriuose (platforma Bay Trail), specializuotuose mikroserveriuose (procesoriai Avoton), o galbūt visa tai pamatysime netgi superkompiuteriuose.

silvermount-01

Intel atstovų teigimu, kuriant Silvermont, buvo atsižvelgiama į tai, kad jos pagrindu sukurti procesoriai bus gaminami, naudojant 22 nm technologiją su FinFET tranzistoriais. Kitais žodžiais tariant, mikroarchitektūra pilnai išnaudos visas galimybes dirbti ir sparčiai, ir taupiai. Jei lygintume 22 nm Silvermont su praėjusios kartos 32 nm Saltwell procesoriais (pastarieji, iš esmės, buvo sukurti 45 nm technologijos gyvavimo metu, tačiau vėliau „įgrūsti“ į 32 nm rėmus), naujokai yra tris kartus greitesni, esant tam pačiam energijos suvartojimo lygiui, arba 5 kartus taupesni, jei kalbėtume apie tą patį produktyvumo lygį.

silvermount-02

Efektyvumas pasiekiamas ne tik dėl pažangaus technologinio proceso. Kompanija Intel pagaliau pasitraukė nuo primityvaus, nors ir pateisinamo (kalbant apie mažą energijos suvartojimą) požiūrio, tokio kaip nuoseklus instrukcijų vykdymas. Silvermont architektūroje branduoliai gali instrukcijas vykdyti lygiagrečiai vienas kitam. Nieko naujo, tačiau kartu panaudojus ir 22 nm technologinį procesą, gauname tokią sprogstamąją medžiagą, kuri gali smarkiai išpopuliarinti Windows planšetinių kompiuterių rinką.

Maždaug 2013 metų pabaigoje žadamas ir 4 branduolių Atom (Silvermont) procesorių pasirodymas. Bent jau taip kalbama apie mikroserveriams skirtus Avoton sprendimus. Kompanija HP jau pareiškė apie planus modernizuoti savo serverius, kurie kuriami Moonshot projekto pagrindu. Bet kokiu atveju, į planšetinius kompiuterius su naujaisiais Atom procesoriais bus labai įdomu pažiūrėti.

silvermount-03

Be kitų patobulinimų Silvermont architektūra pasiūlys naują vidinę magistralę, kuri gali apjungti iki 8 skaičiavimų branduolių (lengvai išplečiama modulinė architektūra). Planšetiniams kompiuteriams tokia laimė, matyt, nelabai šviečia, o štai serveriuose visa tai būtinai pamatysime.

Taip pat kompanija Intel kalba, kad Silvermont bus realizuotos ir 64 bitų instrukcijos bei patobulinta technologijos Intel Burst versija 2.0. Sistemos su naujais procesoriais prabus ir užmigs dar greičiau, o tai dar labiau sutaupys baterijos talpos. Įvestos naujos instrukcijos virtualizacijos procesams paspartinti, duomenims apsaugoti, atsirado 47 naujos SSE 4.1 instrukcijos, 7 naujos SSE 4.2 instrukcijos, gana įdomi technologija Real Time Instruction Tracing, kuri leidžia sekti mobilių telefonų maršrutą (visus sekančiam Didžiajam Broliui taip pat reikia padėti). Žodžiu, naujovių daug, tad dabar reikia laukti naujos Intel platformos palyginimo su ARM sprendimais – juk didžiąja dalimi procesorių giganto naujovės nutaikytos būtent kovai mobilių sprendimų segmente.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos