iOS rinkos dalis nukrito, Android, atvirkščiai, pakilo


Analitikų kompanija IDC išanalizavo situaciją mobilių įrenginių rinkoje 2013 m. I ketvirtyje. Rezultatai ir toliau rodo, kad čia karaliauja Android ir iOS, kurios kartu paėmus užima 92,3% visų išmaniųjų telefonų rinkos. Antra vertus, labiau turėtų džiaugtis Android stovykla, kadangi per minėtą laikotarpį iOS dalis susitraukė.

smartphone-os-market-share-2013-1q

Android rinkos dalis ūgtelėjo 59,1%, iš viso buvo realizuota 199,5 mln. išmaniųjų telefonų su šia programine platforma. Dar prieš metus šis skaičius sudarė 125,4 mln. vienetų. Savo ruožtu, Apple mobilių įrenginių tiekimas 2013 m. I ketvirtyje taip pat smarkiai užaugo – tai buvo geriausias Apple ketvirtis per visą kompanijos egzistavimo laikotarpį. Antra vertus, procentinė Apple rinkos dalis susitraukė, kadangi konkurentų produkcijos realizacija augo dar sparčiau.

Jei Android mobilių įrenginių tiekimo dalis sudarė 75%, tai iOS šis rodiklis siekė tik 17,3%. Žinoma, čia kalbama būtent apie tiekimą, o ne apie galutinius pardavimus – jau seniai žinoma, kad Apple parduoda praktiškai viską, ką pagamina. Tai puikiai iliustruoja ir iOS generuojamas duomenų srautas, kuris iki šiol yra žymiai didesnis nei Android įrenginių, nors pastarųjų yra kelis kart daugiau.

Įdomu ir tai, kad Microsoft operacinė sistema Windows Phone pagaliau aplenkė BlackBerry – jos rinkos dalis per I ketvirtį užaugo 133,3% ir dabar sudaro 3% viso išmaniųjų telefonų tiekimo. Didžioji Windows Phone išmaniųjų telefonų dalis priklauso kompanijai Nokia bei jos firminei serijai Lumia.

smartphone-os-market-share-2013-1q-stat

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos