Rastas būdas, kaip gauti elektros energiją iš fotosintezės reakcijos


Per milijonus evoliucijos metų gamta sukūrė bene efektyviausią saulės energijos apdorojimo sistemą. Fotosintezės metu augalai „konvertuoja“ fotonus į atitinkamą kiekį elektronų, kurie vėliau dalyvauja sukuriant angliavandenių molekules. Grupė mokslininkų ir Džordžijos universiteto (JAV), kuriai vadovauja inžinerijos profesorius Ramaraja Ramasamy, kuria technologiją, kuri gali pasinaudoti fotosintezės teikiamais privalumais ir perimti elektronus dar prieš jiems patenkant į angliavandenių ciklą.

photosynthesis

Įsiterpimas, kokį sumąstė minėto universiteto mokslininkai, turėtų įvykti tilakoiduose – tai savotiškos talpos, esančios chloroplastuose ir atskirtos specialiomis membranomis. Būtent jose ir vyksta fotosintezės šviesos fazė. Eksperimento metu modifikuoti tilakoidai buvo patalpinti ant paviršiaus, pagaminto ir grafeno nanovamzdelių. Čia įvykdavo elektronų srauto „vagystė“, o gauta elektros energija perduodama kabeliais.

Aišku, artimiausioje perspektyvoje vargu, ar galima tikėtis, jog išsekus mūsų elektroninio įrenginio baterijai, bus galima pasijungti prie artimiausio medžio. Vis tik eksperimento autorių nuomone, tai nėra jau tokia absurdiška idėja, kaip galėjo atrodyti seniau. Dabar mokslininkai užsiima technologijos optimizacija – diegiami nuotoliniai davikliai, naudojama nedidelės galios įranga.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos