Naujas Google Android padalinio vadovas papasakojo, kas laukia Android ir Chrome


Google Android padalinio vadovas Sundar Pichai (Wired nuotrauka)

Google Android padalinio vadovas Sundar Pichai (Wired nuotrauka)

Turbūt dar daugelis pamena apie neseną Android „tėvo“ Andy Rubin pasitraukimą iš mobilios operacinės sistemos padalinio vadovo pareigų. Nors buvo daug kalbėta apie oficialiai pasakytas ir tikrąsias pasitraukimo priežastis, tačiau faktas lieka faktu – dabar Android padalinys turi naują vadą – Sundar Pichai, kuris anksčiau vadovavo Google Chrome padaliniui. Kokia gi ateitis laukia šių abiejų Google produktų, jis papasakojo žurnalo Wired žurnalistams.

Sundar Pichai teigimu, kūrėjai nori, jog Android būtų ne tik „labai, labai atvira platforma“, tačiau kartu būtų ir patogi. Vartotojai turi nuspręsti, kokios galimybės ir aplikacijos jiems reikalingos. „Kai kurie nori Facebook Home, ir mes nenorime stoti jiems skersai kelio“, – teigė jis. „Tačiau bet kokiu atveju mes neturime užmiršti, kad vartotojai nori, jog įrenginiu būtų patogu naudotis. Būtent dėl to mes atitinkamai keičiame kiekvieną Android versiją“.

Sundar Pichai palietė ir dviejų operacinių sistemų – Android ir Chrome – egzistavimo temą. Naujo Android padalinio vadovo teigimu, vartotojui reikalingos aplikacijos ir tarnybos, o ne operacinė sistema, todėl kompanija artimiausiu metu tobulins abi sistemas. Ateityje „kompiuteriai patys diktuos pokyčius“.

Žinoma, vartotojus labai jaudina, kiek laiko reikės laukti operacinės sistemos atnaujinimo ne visai naujuose įrenginiuose. Sundar Pichai teigia, kad kūrėjai galvoja, kaip patobulinti atnaujinimų pateikimo greičio procesą. „Mes matome keletą galimybių“, – paaiškino Sundar Pichai. „Mes vedame derybas su partneriais ir bandome išspręsti problemą. Mums reikia laiko, kad būtų sukurtas sprendimas, tačiau ši problema man ir mano komandai yra prioritetinė“.

Taip pat jis paminėjo, kad aplankys konferenciją Google I/O 2013, kuri prasidės kitą savaitę. Antra vertus, jo atsakymas buvo toks pats miglotas, kaip ir kitais atvejais: jis teigė, kad konferencija bus labai naudinga tiek Android, tiek ir Chrome kūrėjams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos