Microsoft pripažino, kad Windows 8 patyrė fiasko ir bus tobulinama


Korporacijos Microsoft Windows padalinio prezidentė Tami Reller

Korporacijos Microsoft Windows padalinio prezidentė Tami Reller

Korporacija Microsoft iki 2013 metų pabaigos išleis kompleksinį savo naujos operacinės sistemos Windows 8 atnaujinimą, pranešė leidinys Financial Times.

Windows padalinio marketingo ir finansų direktorė Tami Reller amerikiečių žurnalistams pareiškė, jog kompanija peržiūrės Windows 8 „esminius aspektus“. Kitais žodžiais tariant, ponia Reller pripažino, kad perėjimas prie „kokybiškai naujos vartotojo sąsajos“ dabartinėje operacinėje sistemoje buvo nesėkmingas.

Daugelis rinkos dalyvių nuo pat pradžių kritikavo Windows 8 dėl kardinaliai pakeistos vartotojo sąsajos, kuri supanašėjo su Windows Phone naudojamomis „plytelėmis“, buvo panaikintas „Start“ meniu mygtukas, tuo tarpu galimybė pereiti prie tradicinio darbastalio prieinama tik atlikus papildomus veiksmus (arba su trečių šalių programine įranga). Praktika parodė, kad daugybė vartotojų buvo tiesiog išmušti iš vėžių, todėl Windows 8 realizuotos naujovės buvo priimtos labai šaltai.

Analitikai mano, jog sunkumai, su kuriais susidūrė Windows 8, programinės įrangos gigantui gali atsieiti labai brangiai. Išsakomi netgi nuogąstavimai, kad naujos operacinės sistemos projektas kompanijai Microsoft gali tapti tokia pačia nesėkme, kokią teko patirti korporacijai Coca-Cola, kuri savo laiku sugalvojo „permąstyti“ savo gėrimą: 1985 metais grandiozinė reklaminė kampanija New Coke populiarinti tapo milžiniška marketingine klaida.

Bet kokiu atveju, kol kas Microsoft gali pasigirti, kad per pirmus 6 mėnesius nuo Windows 8 debiuto momento buvo parduota 100 mln. šios operacinės sistemos licencijų. Galbūt tai yra sėkmė, kurios nenori niekas pripažinti?

Be viso kito kompanijos atstovai pažymėjo, kad „debesų“ failų talpyklos SkyDrive prenumeratorių skaičius dabar viršija 250 mln. vartotojų. Aktyvių paskyrų, kurios užregistruotos puslapyje Outlook.com, pasiekė 400 mln. bendras paskyrų Microsoft tarnybose skaičius sėkmingai perkopė 700 mln. ribą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos