Microsoft siūlo dalinti pasiekimų ženklelius už TV žiūrėjimą


Žaidimų konsolės Xbox One (gana smarkiai orientuotos į televiziją) pristatymo  išvakarėse puslapis Gamesindustry „atkapstė“ patentą, kuris siūlo žiūrovams dalinti pasiekimų ženklelius už TV žiūrėjimą. Lygiai taip pat, kaip ir žaidimų industrija skatina vartotoją kuo daugiau laiko praleisti su žaidimų kontroleriu ar kompiuterine pele rankose, taip ir TV atveju, pasiekimų taškai leis padidintą priešais televizorių praleidžiamą laiką.

Vienas iš puikių pavyzdžių, kai žaidėjai skatinami atlikti kažką, o ką jie gautų papildomų bonusų

Vienas iš puikių pavyzdžių, kai žaidėjai skatinami atlikti kažką, o ką jie gautų papildomų bonusų

Pastaroji schema puikiai atitinka taip vadinamą „žaidimifikacijos“ (gamification) idėją, t.y. rutininių dalykų pavertimas įdomiu žaidimu su „žymiais“ apdovanojimais. Kaip pavyzdys gali būti sporto rungtynių arba kokio nors serialo žiūrėjimas. Abiem atvejais po programos peržiūros vartotojas gauna tam tikrą virtualų trofėjų, kuris leidžia pasigirti prieš draugus.

Pasiekimų sistemą fiksuos kontroleris Kinect. Jis galės sekti, ar vartotojas apskritai yra kambaryje (pavyzdžiui, pasiekimas už keletą valandų be pertraukos žiūrimą TV), ar žmogus TV programą žiūri vienas, ar su draugų kompanija (pavyzdžiui, pasiekimas už romantinio filmo peržiūrą dviese arba krepšinio varžybų žiūrėjimą būryje draugų), o galbūt TV žiūrėjimo metu teks aktyviai judėti (pasiekimas už tai, kad atkartojami fitneso trenerio nurodymai).

Vienas iš "žaidimifikacijos" pavyzdžių, kuriuos galėtų fiksuoti kontroleris Kinect, o už tai bus gaunami papildomi "prizai"

Vienas iš „žaidimifikacijos“ pavyzdžių, kuriuos fiksuotų Kinect, o už tai bus gaunami papildomi „prizai“

Vienas iš tokios žaidimifikacijos variantų – sistema gali dalinti nuolaidas už atitinkamus veiksmus reklamos metu. Galite tikėti, galite netikėti, tačiau Kinect jau dabar turi pakankamai dideles galimybes, kad pastaruosius veiksmus galėtų atsekti (jau nekalbant apie tą Kinect, kuris pasirodys kartu su Xbox One).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos