Microsoft Xbox One: naujos kartos žaidimų konsolės anonsas


Daugelis turbūt jau žino, kad vakar vakare kompanija Microsoft formaliai pristatė naujos kartos žaidimų konsolę, kuris vadinasi Xbox One. Dar iki prezentacijos pradžios Microsoft sąžiningai įspėjo, kad tai bus koncepcijos anonsas. Daugiau detalių apie naują žaidimų konsolę kompanija pažadėjo pasakyti birželio mėnesį vyksiančioje žaidimo konferencijoje E3 2013, kuri prasidės po 20 dienų. Taigi šiandien pasistengsime trumpai apibendrinti tai, kas buvo anonsuota Microsoft renginyje.

xbox_one_01

Iš esmės, kompanija Microsoft patvirtino, jog Xbox One remiasi užsakomuoju AMD procesoriumi su 8 energetiškai efektyviais Jaguar (x86 architektūra) branduoliai, AMD GCN architektūros grafikos posisteme, 8 GB DDR3 operatyvios atminties, taip pat integruotu į procesorių ESRAM bloku. Jei neatsižvelgtume į šį bloką, Xbox One procesorius būtų beveik identiškas tam, kurį gavo Sony PlayStation 4 procesorius.

Microsoft žaidimų konsolė 500 GB talpos kietą diską (neatmetama galimybė, kad hibridinį), Blu-Ray diskų įrenginį, suteikia galimybę išvesti 3840 х 2160 taškų (4K) raiškos vaizdą, palaiko HDMI 1.4 ir 7.1 garso posistemę. Microsoft atstovai pabrėžė, kad buvo siekiama kuo labiau sumažinti konsolės skleidžiamą triukšmo lygį, nors išorinė išvaizda šiek tiek mus nukelia į praėjusio amžiaus 9 dešimtmetį.

xbox_one_02

Taip pat kompanija perdarė Kinect sensorių bloką. Teigiama, kad Kinect kamera galės filmuoti Full HD 1080p/30 režimu. Patobulintas ir mikrofonų masyvas – bus galima daug tiksliau atpažinti balso komandas. Gana smarkiai perdarytas žaidimų kontroleris, kuris galės vibruoti tam tikrose vietose, o ne tik visas manipuliatorius, kaip anksčiau.

Naujos kartos žaidimų konsolės pagrindu tapo operacinė sistema, sukurta Windows branduolio pagrindu (aišku, niekas tuo ir neabejojo). Žaidimams bus naudojamas nuosavas programinis branduolys, tačiau jis nebus suderinamas su Xbox 360, taigi „sudie“ teks pasakyti ne tik seniems žaidimams, tačiau ir išmesti diskus su filmais. Antra vertus, Xbox One vartotojams bus suteikta prieiga prie skaitmeninių pramogų centro, kuriame bus filmų, muzikos, nuotraukos, socialiniai tinklai, pranešimų tarnybos. Skaitmeninė visata jūsų svetainėje – tai sena kompanijų Intel ir AMD svajonė, kuri bus realizuota kompanijos Microsoft ir jos partnerio AMD.

kinect_one

Xbox One anonso metu Microsoft daug kalbėjo ir apie tai, kad kartu su naujos kartos konsole debiutuos ir visa eilė trečių šalių sukurtų aplikacijų bei žaidimų. Daug dėmesio bus skirta programinės įrangos darbui su GPU – taip vadinamas GPGPU tandemas, kuris užsiims visokiausio plauko skaičiavimais, o kartu atlaisvins centrinio procesoriaus resursus. Bet kokiu atveju, praktikoje Xbox One turėtume pamatyti per E3 2013 – čia tikimasi sužinoti daugiau informacijos apie konsolės galimybes ir jai skirtus žaidimus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos