Naujieji AMD hibridiniai procesoriai energiją eikvoja daug taupiau


Neseniai pristatyti naujieji AMD hibridiniai procesoriai Temash, Kabini ir Richland žada būti energetiškai efektyvesni, nei tuo galėjo pasigirti pirmtakai, o pagal šį paratmetrą tai šiek tiek priartins naujuosius APU prie konkurento Intel sprendimų, kurie jau ne vienerius metus iš eilės neleidžia kalbėti paritetą.

Kinų puslapis EXPReview šį kartą šie tiek daugiau praskleidė paslapties šydą, kuris slėpė naują AMD energijos taupymo technologiją. Faktiškai kalbama apie  šilumos išsklaidymo balanso išlaikymą, naudojant įvairiausius scenarijus. Naujieji kompanijos APU jau integracijos į kristalą lygmenyje praktiškai prifarširuoti temperatūrų davikliais.

Kabini_CPU_load

Priklausomai nuo apkrovos pobūdžio ir jos intensyvumo sistema pati „perkelia svorio centrą“ iš GPU ir centrinį procesorių ir atvirkščiai, neleisdama išeiti už leistinų energijos suvartojimo ribų. Tokioje schemoje, kaip nesunku suprasti, GPGPU skaičiavimai yra ypatingai svarbūs ir aktualūs.

Kabini_GPU_load

Apkrovos tipas taip pat apsprendžia ir dirbančių branduolių kiekį. Minimalus energijos suvartojimas bus tuomet, kai apkraunamas tik vienas branduolys, o maksimalus taktinis dažnis sieks iki 1,4 GHz. Šiuo atveju branduolio TDP lygis sudarys maždaug 2 W. Jei bus aktyvuoti visi keturi branduoliai, jų dažnis sumažės iki 1 GHz, o energijos sąnaudos – po 1 W kiekvienam branduoliui.

Core_power_sloshing

Be viso to AMD realizavo naują technologiją, kuri atjungia maitinimą tiems blokams, kurie yra neaktyvūs, o to nebuvo ankstesniuose spendimuose (tuose pačiuose APU Llano maitinimas būdavo atjungiamas iš karto visam branduoliui). Pastarosios priemonės žada smarkiai padidinti naujų AMD APU energetinį efektyvumą net ir tuo atveju, kai kompanija vis dar atsilieka nuo Intel, kalbant apie pažangiausių technologinių procesų naudojimą (šiuo atveju stebimas maždaug pusantrų – dviejų metų atsilikimas).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos