Nešiojamų kompiuterių gamintojai pesimistiškai žiūri į savo ateitį


Operacinės sistemos Windows 8 atnaujinimas, kuris žinomas kaip Windows 8.1 Blue, pasirodys dar šių metų vasarą, tačiau galutinė versija, kuri debiutuos serijiniuose produktuose, atvyks tik 2013 metų pabaigoje, praneša puslapis DigiTimes. Toks scenarijus nelabai tenkina nešiojamų kompiuterių gamintojų, kurie pesimistiškai vertina savo rinkos perspektyvas šių metų III ketvirtyje.

Intel ultrabooko su sensoriniu ekranu prototipas (The Verge nuotrauka)

Intel ultrabooko su sensoriniu ekranu prototipas (The Verge nuotrauka)

Buvo manoma, kad nauja Intel aparatinė platforma, kurios pagrindą sudaro Haswell procesoriai ir atitinkami mikroschemų rinkiniai, kartu su būsima Windows 8.1 Blue taps galingu stimulu, kuris išves nešiojamų kompiuterių rinką iš stagnacijos. Dabar gi gamintojai yra priversti tikėtis teigiamo efekto tik iš Intel Haswell procesorių. Šaltinių teigimu, viso to gali nepakakti, kadangi vartotojai šiuo metu turi labai didelį išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių pasirinkimą, kurie tinka pramogoms ir naršymui Internete, taigi gali visiškai neskubėti su savo asmeninių kompiuterių atnaujinimu.

Beje, analitikai tikis, kad nešiojamų kompiuterių tiekimas susitrauks ir 2013 metų II ketvirtyje. Agentūra Morgan Stanley mano, kad nuopuolis sudarys maždaug 3%, lyginant su šių metų I ketvirčiu. Pastarasis, kaip žinia, buvo labai nedėkingas asmeninių kompiuterių gamintojams, o labiausiai nuliūdino Vakarų Europa, kurioje atitinkamos produkcijos pardavimai sumažėjo visu penktadaliu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos