Nešioti Google Glass pasiruošę tik 10% amerikiečių


GoogleGlass

Šiuo metu San Franciske (JAV) vykstančioje konferencijoje Google I/O 2013 žurnalistai pabandė sužinoti iš Google vadovo Larry Page ką nors konkretesnio apie akinius Google Glass. Deja, nieko naujesnio pasakyta nebuvo.

Tikimasi, kad Google Glass turėtų pasirodyti ar 2013 metų pabaigoje, arba 2014 metų I ketvirtyje. Akivaizdu, jog iš pradžių teks dar įvertinti ir rinkos poreikį papildytos realybės akiniams, vartotojų pasiruošimą tokio progresyvaus produkto debiutui. Aišku, jei Larry Page ir turėjo tokių duomenų, jis apsiribojo tik aptakiomis frazėmis apie rimtą kompanijos darbą šiame kryptimi, Google Glass naudą visai žmonijai ir panašiomis frazėmis.

Kompensuoti tokį Google vadovo nekalbumą nusprendė puslapis Mashable. Šaltinis patalpino savo puslapyje šviežios apklausos, kurią atliko kompanija BiTE interactive, rezultatus. 1000 išmaniųjų telefonų savininkų apklausa parodė, kad tik 1 iš 10 žmonių ketina įsigyti Google Glass. Trumpai tariant, naująjį Google produktą norėtų įsigyti ne daugiau 10% komunikacine prasme progresyvių amerikiečių.

Maždaug pusė respondentų – apie 45% – teigė, kad Google Glass yra neestetiški ar net trikdantys. Pastarųjų nuomonės negalėtų pakeisti netgi žymus papildytos realybės akinių kainos sumažinimas: jei akiniai atpigtų žemiau šiandieninės $1500 ribos, 38% žmonių vis tiek jų nepirktų. Įdomu tai, kad daugiau nei pusė apklaustųjų nežino, ką jie darytų su tokiais akiniais. Likę 44% planuoja fotografuoti, 39% skambintų draugams, 37% filmuotų. Beje, Larry Page savo laiku juokais prasitarė, kad jam Google Glass akinių užtenka jau vien tam, kad galėtų nuolat fotografuoti savo mažamečius vaikus.

Vieną iš pagrindinių priežasčių, kodėl kai kurie vartotojai mato pavojų naujuose akiniuose – tai Google Glass savininkų socialinis dominavimas. Bendravimo metu pašnekovai galėtų vykdyti paiešką, ieškodami informacijos aptariama tema, ieškoti duomenų apie pašnekovą, galėtų įrašyti pokalbį, naudoti kitus „nešvarius“ triukus, kad iš pašnekovo gautų tam tikrų „bonusų“. Tai priverstų jaustis nelygiais, o tai daugeliui pašnekovų tikrai nepatiktų. Ir tik 1 iš 10 respondentų prisipažino, kad Google Glass naudotų tam, kad dominuotų prieš kitus. Taigi ateityje galbūt piktavalius bus galima atpažinti daug paprasčiau: pamatėte ant nosies Google Glass – apeikite iš toli.

Vienas komentaras

  1. Tadas parašė:

    Straipsnis rėkia: „Nešioti Google Glass pasiruošę tik 10% amerikiečių“

    Paskui rašo: „jei akiniai atpigtų žemiau šiandieninės $1500 ribos, 38% žmonių vis tiek jų nepirktų

    Kiekvienas pirmokas mokėtų suskaičiuoti, jog sumažinus kainą akinius pirktų 62% žmonių. Jokios bėdos nėra, išvada – užsakytas „tyrimas“…


Kitos kategorijos naujienos