Niujorko prokuroras telefonų gamintojų prašo padėti kovoje su vagimis


police-iphone

Nuolat didėjant mobilių telefonų vagystėms, Niujorko valstijos (JAV) prokuroras Eric T. Schneiderman didžiausioms mobilios technikos kompanijoms, įskaitant Apple, Google, Samsung ir Microsoft, nusiuntė laiškus, kuriuose prašoma pagelbėti su šiuo neigiamu reiškiniu.

Tai yra daugiamilijardinė industrija, kuri gamina vienus iš populiariausių ir technologiškai pažangiausių elektronikos įrenginių visame pasaulyje“, – savo laiške rašo Niujorko valstijos prokuroras. „Kartu mes galėsime surasti sprendimą, kuris turėtų sumažinti nusikalstamumą gatvėse“.

Technologijų kompanijos buvo raginamos padėti. Kartu buvo išreikštos abejonės, ar reklamose pateikti kompanijų teiginiai apie apsaugos priemones atitinka realybę. Leidinys „The New York Times“, kurį cituoja puslapis Computerworld, pažymi, kad kai kurie teisėsaugos institucijų atstovai skundžiasi, jog ir mobiliojo ryšio operatoriai mažai dėmesio skiria kovai su pavogtais mobiliais telefonais.

Niujorke situacija su telefonų vagystėmis kelia ypač didelį nerimą. Vietos policijos pareigūnai ir pats miesto meras Michael R. Bloomberg tvirtina, kad 2012 metais nusikalstamumo lygis būtų žymiai mažesnis, jei ne tokių mobilių įrenginių, kaip iPhone ir iPad, vagystės. Būna atvejų, kai telefonų vagystės susijusiomis su fizinėmis traumomis ar net žmogžudystėmis. Niujorko prokuroras priminė keletą incidentų, kai bandant pagrobti telefoną, peiliu buvo sužaloti trys žmonės, o 2012 m. balandžio mėnesį dėl telefono buvo nušautas žmogus.

JAV Federalinė ryšių komisija (FCC) jau suformavo duomenų bazę, kad būtų galima atsekti pavogtus mobilius telefonus ir taip neleisti jais pasinaudoti. Remiantis Niujorko prokuroro numatytu planu, teisėsaugos organai kartu su technologijų kompanijomis bandys spręsti mobilios technikos vagysčių problemą.

Reikia pažymėti, jog Niujorko prokuroras nėra toks griežtas technologijų atžvilgiu, kaip 2012 m. gruodžio mėnesį pasisakiusi Niujorko policijos vadovybė, kuri dėl augančio nusikalstamumo mieste apkaltino korporaciją Apple. Pastarosios mobilių įrenginių per 2012 metus buvo pavogta 40% daugiau, nei 2011 metais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos