nVidia konsolė Shield – tik šalutinis eksperimentų su Tegra procesoriais produktas?


Puslapis Fudzilla praneša, kad kompanijos nVidia atstovai susitikime su investuotojais pranešė, jog mobilios žaidimų konsolės Shield sukūrimas kainavo viso labo $10 mln., todėl tikslių prognozių apie ekonominį šio projekto atsiperkamumą gamintojas neturi. Žinoma tik tiek, kad nuo birželio mėnesio konsolė Shield pasirodys JAV ir Kanados rinkose, tuo tarpu iki mūsų rinkos, matyt, atkeliaus anksčiau šių metų pabaigoje. Tai daugiau eksperimentas, nei tikslūs skaičiavimai.

Mobili konsolė nVidia Shield gali retransliuoti PC žaidimus į didelį ekraną

Mobili konsolė nVidia Shield gali retransliuoti PC žaidimus į didelį ekraną

Iš kitos pusės, kompanija nVidia labai tikisi, kad ją palaikys žaidimų mėgėjai. Iš statistikos netgi pateikti tokie skaičiai: Android žaidimų mylėtojų gretos sudaro apie 600 mln. žmonių, tuo tarpu asmeninių kompiuterių atveju – „tik“ 100 mln. Kaip jau žinome, Shield gali paleisti ne tik Android žaidimus, tačiau ir transliuoti žaidimus iš PC platformos. Teigiama, kad 76% el. parduotuvės Google Play pajamų generuoja žaidimų pardavimai, tuo tarpu planšetinių kompiuterių savininkai du trečdalius laiko praleidžia žaisdami žaidimus. Ir jei Shield pasirodymas rinkoje kompanijai nVidia yra tik eksperimentas, tai jau ne toks ir beprotiškas.

Reikia suprasti, kad kūrimui skirti $10 mln. – tai tik tie resursai, kuriuos įtakojo Project Shield specifika. Tegra kryptis kompanijoje nVidia finansuojama labai dosniai, tad Shield galima laikyti savotišku „šalutiniu“, eksperimentiniu produktu. Jei jau laukia sėkmė – tai rizika pasiteisins, jei ne – nVidia dėl to labai nenusimins. Antra verta, pati nVidia dar vasario mėnesį prisipažino, kad konsolė labiau skirta vaizdo plokščių GeForce pardavimų skatinimui.

Priminsime, kad nVidia Shield gavo 4 branduolių procesorių Tegra 4, 5“ įstrižainės HD 720p (1280 x 720) raiškos ekraną (294 ppi). Į konsolės korpusą integruoti garsiakalbiai ir žaidimų kontroleris, kuris nė kiek nenusileidžia tiems, kurie naudojami su XBOX ar Playstation. Palaikoma bevielio ryšio sąsaja Wi-Fi 802.11n (2×2 MIMO), yra microSD atminties kortelių lizdas. Baterijos talpos turėtų užtekti iki 38 valandų. Taip pat numatytos USB, HDMI sąsajos, lizdas ausinėms arba akustinei sistemai. Visa tai veikia su Android 4.1 Jelly Bean.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos