Paaugliai pavargo nuo Facebook


Dar visai neseniai buvo galima pagalvoti, kad socialinis tinklas Facebook turėtų patikti jaunajai kartai. Tačiau neseniai atliktas tyrimas byloja, kad paaugliai šiame socialiniame tinkle negali atsipalaiduoti, mato jame mokyklos ir namų tęsinį.

Paaugliai socialiniame tinkle Facebook negali būti savimi. Ir priežastis slypi visai ne tame, kad tėvai gali pamatyti jų fotografijas, kurias jie galbūt mieliau paslėptų, o dėl „būtinybės“ spausti „Like“ po savo draugų pranešimais, diskutuoti apie nuotraukas profilyje ir panašiai.

Facebook-teenager

Remiantis atlikta apklausa, nors 77% paauglių turi Facebook paskyrą, jie neskuba su visais dalintis savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Beveik pusė apklaustųjų ištrindavo savo žinutes arba svetimus komentarus, naikindavo žymas tose nuotraukose, kuriose jie būdavo pavaizduoti. 75% išmesdavo kai kuriuos žmones iš draugų sąrašo, 58% yra blokavę kokį nors vartotoją.

Tyrimo ataskaitoje rašoma, kad „nors kai kurie respondentai mėgsta Facebook, daug didesnei daliai paauglių šis socialinis tinklas asocijuojasi su suaugusiais, spaudimu iš jų pusės, negatyviais socialiniais potyriais, o kartais tiesiog trukdo tai, kad kiti dalinasi per dideliu kiekiu informacijos.“

Antra vertus, paaugliai visai neprieštarauja, kad informaciją apie juos gauna trečių šalių kompanijos. Tik 9% apklaustųjų buvo „labai sunerimę“ dėl šio fakto. Iš kitos pusės, tarp paauglių tėvų šis rodiklis sudarė net 81%. Tai reiškia tik viena: paaugliai nesupranta, kas vyksta su jų privačiais duomenimis.

Šioje situacijoje, kai Facebook paauglių suprantamas kaip mokyklos ir namų pratęsimas, vis daugiau jaunų žmonių stengiasi pereiti į kitus socialinius tinklus. Pavyzdžiui, jei prieš metus Twitter turėjo tik apie 16% apklaustų paauglių, tai šiemet šis rodiklis sudarė jau 24%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos