Asmeninių kompiuterių rinka pasieks dugną ir stabilizuosis po 3-5 metų


dell-vostro-desktop

Pasakodamas apie tai, kad kompanijos Dell finansų direktorius jau antrą ketvirtį iš eilės kaltina Windows 8 dėl menko vartotojų susidomėjimo asmeniniais kompiuteriais, puslapis Computerworld pateikė gana įdomius kompanijos ISI Group analitikų komentarus.

Ekspertų teigimu, šiuo metu stebimas kompiuterių pardavimų mažėjimas per artimiausius 3-5 metus gali sudaryti dar 10-20%, tačiau po to ši rinka pasieks dugną ir stabilizuosis. Kitais žodžiais tariant, tam tikras minimalus skaičius „tikrų kompiuterių“ suras savo pirkėją nepriklausomai nuo to, kokios populiarios bus jų alternatyvos.

Kol kas analitikų, o kartu ir investuotojų bendruomenė tikisi, kad asmeninių kompiuterių paklausą pakaitins jau seniai pagarsinti faktoriai: tai nauja Microsoft operacinė sistema Windows 8.1 Blue, besivystančios pasaulio rinkos, būtinybė modernizuoti kompiuterių parką po tam tikro laiko ir panašūs aspektai. Žinoma, nuo smukimo šios rinkos šiuo metu neišgelbės niekas, tačiau mažėjimo procesas nebus begalinis. Beje, pati kompanija Dell savo viltis sieja su paklausos padidėjimu, pasirodžius naujiems Intel Haswell procesoriams ir Microsoft operacinės sistemos atnaujinimu Windows 8.1, kurio galutinė versija turi pasirodyti 2013 metų spalio mėnesį.

Microsoft platformos potencialu niekaip negalinti struktūrizacijos pradėti kompanija Dell tiki šventai. Ir tai nėra nieko keisto: trečdalis verslo atstovų kompiuterių parko vis dar naudoja operacinę sistemą Windows XP, o po aktyvaus perėjimo prie Windows 7 po kurio laiko kils susidomėjimas ir Windows 8. Sensorinė sąsaja, kurią Microsoft bando įbrukti absoliučiai visiems, Dell manymu, yra visiškai svetima verslo atstovams, tačiau po kurio laiko, kai tik pasirodys Windows Blue, ši situacija turėtų pasikeisti į gerąją pusę.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos