Pegatron teigia, kad iPad mini paklausa mažėja


Atrodė, jog Apple atstovai pripažįsta sprendimą išleisti iPad mini strategiškai teisingu, nors ir kalba apie sulėtintą bendrą produktų su obuoliniu ženklu pardavimų dinamiką. Šiame fone kompaktiškas planšetinis kompiuteris, kuris daugeliui vartotojų tampa pirmuoju produktu su Apple logotipu, šiai kompanijai tampa savotišku gelbėjimosi ratu, o įvairūs analitikai ir prognozių gerbėjai nuolat žada, kad išmaniųjų telefonų segmente Apple taip pat atliks tokį patį ėjimą.

ipad_mini_launch

Gana netikėtai apie iPad mini paklausos mažėjimą nusprendė pasisakyti kompanija Pegatron, praneša naujienų agentūra Bloomberg, remdamasi Apple kontraktinio gamintojo atstovų pareiškimais. Per praėjusį ketvirtį daugiau nei pusę profilinio Pegatron padalinio pajamų atnešdavo būtent iPad mini gamyba, tačiau lyginant su I ketvirčiu, per ateinančius tris mėnesius pajamos iš šios veiklos sumažės 25-30%. Kadangi Pegatron paslaugų kaina per minėtą laikotarpį ypatingai nesikeitė, galima kalbėti būtent apie užsakymų iš Apple pusės sumažėjimą.

Tiesa, Pegatron bėdų šaltiniu yra ne tik sumažėjusi iPad mini paklausa – el. knygų skaitymo įrenginiai, žaidimų konsolės ir TV priedėliai taip pat buvo ne tokie paklausūs. Iš principo, kalendorinių metų I ketvirčiui toks reiškinys yra įprastas, tačiau kalbama apie kito ketvirčio prognozes, kurios ekspertų taip pat nedžiugina. Iš viso Pegatron turi tris padalinius, kurie užsiima vartotojiškos elektronikos gamyba (36% visų pajamų), telekomunikaciniai įrenginiai (24% pajamų) ir kompiuteriai (40% pajamų). Telekomunikacinis padalinys pagrindinę pajamų dalį gauna iš iPhone 4S gamybos, o „vartotojiška elektronika“ daugiau nei pusę viso kiekio yra planšetiniai kompiuteriai iPad mini, jei kalbėtume apie gaunamas pajamas. Atitinkamai bet koks Apple užsakymų sumažėjimas skaudžiai muša per Pegatron uždarbį.

Beje, Pegatron taip pat surinkinėja ir planšetinius kompiuterius Microsoft Surface, todėl pajamų mažėjimas iš planšetinių kompiuterių srities leidžia kalbėti ir apie programinės įrangos iš Redmondo nesėkmes šiame fronte. Tiesa, didžiąja dalimi neigiama dinamika vis tik daugiausia susijusi su kompanija Apple. Žinoma, Pegatron yra ne vienintelis iPad mini surinkėjas, ir pilno paveikslo kontraktinis gamintojas nemato. Vis tik net ir šie duomenys yra keliantys nerimą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos