Per kelias savaites skrydžiui į Marsą užsiregistravo rekordinis skaičius žmonių


Taip turėtų atrodyti žmonių sukurta bazė Marse (kurzweilai.net nuotrauka)

Taip turėtų atrodyti žmonių sukurta bazė Marse (kurzweilai.net nuotrauka)

Projektas Mars One yra labai ambicingas. Jo autoriai nori padaryti savotišką TV realybės šou, kurio metu bus rodomas pasiruošimas skrydžiui į Marsą, kuris turėtų įvykti 2022 metais. Prieš kelias savaites buvo pradėta savanorių registracija. Norinčių skaičius viršijo visus lūkesčius.

Per šį trumpą laikotarpį paraiškas pateikė 78 tūkst. žmonių iš 120 pasaulio šalių. Už projektą atsakingo komiteto užduotis yra atrinkti viso labo 4 žmones, kurie skris į Raudonąją planetą. O juk paraiškų priėmimas dar nesibaigė, ir jis tęsis dar 19 savaičių.

Daugiausia paraiškų buvo gauta iš JAV – daugiau nei 17 tūkst. Mažiau atsiuntė Kinijis (10 tūkst.), D. Britanijos (3,5 tūkst.), Rusijos, Meksikos, Brazilijos, Kanados, Kolumbijos, Argentinos ir Indijos gyventojai. Iš Lietuvos savo prisistatymą atsiuntė kol kas vienas žmogus. Paraiškos bus priimamos iki 2013 metų rugpjūčio 31 d. – iki to laiko organizatoriai tikisi gauti iki 1 mln. paraiškų. Norintys dalyvauti projekte, turėtų įrašyti vaizdo klipą, kurie jie aiškina savo tikslus ir priežastis.

Visuomenė gali vertinti dalyvių vaizdo įrašus, tačiau paskutinį žodį tars „Mars One ekspertai“. Būtinų savybių sąraše turi būti lankstumas, gebėjimas prisitaikyti, žingeidumas, pasitikėjimas kitais žmonėmis, o taip pat kūrybiškumas ir išradingumas.

Antrame atrankos raunde regioniniai ekspertai atrinks nuo 50 iki 100 kandidatų iš 300 geografinių regionų. Šiuo momentu paraiškų teikėjams jau teks susimokėti, kad konkurse galėtų dalyvauti toliau. Kiekvienam regionui kaina bus skirtinga. Nuo 28 iki 40 dalyvių pateks į ketvirtą turą, kuris pasibaigs 2015 metais. Po to teks treniruotis 7 metus, tai turėtų padėti atlaikyti 7 mėnesius truksiančią kelionę į Marsą, kartu padėti išgyventi laikinoje gyvenamojoje vietoje kitoje nei Žemė planetoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos