Planšetinių kompiuterių 2013 m. bus parduota daugiau, nei nešiojamų kompiuterių


Kompanija IDC eilinį kartą pateikė savo prognozę, susijusią su planšetinių ir tradicinių asmeninių kompiuterių pardavimus artimiausioje ateityje. Analitikų teigimu, jau šiemet planšetinių kompiuterių bus parduota daugiau, nei nešiojamų, tuo tarpu 2015 m. jų pardavimai viršys nešiojamų ir stacionarių kompiuterių pardavimus kartu paėmus. Šiemet prognozuojamas planšetinių kompiuterių augimas sudaro pusantro karto, taigi tikimasi pasiekti 229,3 mln. egzempliorių lygį.

woman-using-tablet-pc

Tokiu būdu, IDC ekspertai eilinį kartą primena, jog asmeninių kompiuterių rinka išgyvena nuopuolį, tuo tarpu mobilių įrenginių rinka sparčiai auga. Visai tikėtina, jog asmeninių kompiuterių rinka tiesiog pasiekė prisotinimo lygį, kadangi juos įsigijo visi norintieji, tuo tarpu šios dienos realijos rodo, kad senus kompiuterius reguliariai keisti naujais nėra didelės prasmės. Tuo pačiu metu planšetiniai kompiuteriai yra toli gražu ne visų namuose, o jų produktyvumo lygis auga kiekvienais metais. Jau vien ko vertas faktas, kad per 5-6 metus operatyviosios atminties kiekis telefonuose padidėjo tiek, kad jau šiemet remsis į 32 bitų Android operacinės sistemos galimybių „lubas“.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į IDC prognozę, jog vidutinė planšetinių kompiuterių kaina šiemet kris 11%, taigi turėsime vidutinę $381 kainą (~ 1030 lt). palyginimui: vidutinė asmenino kompiuterio kaina yra beveik du kartus didesnė ir sudaro $635. Kainos skirtumas daugeliui yra pagrindinė priežastis pasirinkti būtent planšetinį kompiuterį. Šiemet 55% parduotų planšečių turės mažesnį nei 10“ įstrižainės ekraną, tuo tarpu 2017 m. tokių dalis sudarys apie 57%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos