Prancūzijoje planuojama įvesti išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių mokestį


france-parlament-members-with-ipads

Prancūzijos vyriausybė svarsto galimybę įvesti maždaug 1 proc. dydžio mokestį nuo kiekvieno išmaniojo telefono ir planšetinio kompiuterio kainos, praneša puslapis Gizmodo. Atitinkamą teisės aktų pataisą Prancūzijos prezidentui nusiuntė privataus prancūzų kanalo Canal+ buvęs vadovas Pierre Lescure. Idėją jau palaiko Prancūzijos kultūros ir komunikacijos ministras Auriele Filippetti.

Buvusio Canal+ vadovo nuomone, šios priemonės, visų pirma, įtakos užsienio kompanijas, tokias kaip Google, Apple ir Amazon. perspektyvoje tiksliniai mokesčiai gali paliesti ir kitu mobilius įrenginius, turinčius prisijungimą prie Interneto, įskaitant el. knygas ir žaidimų konsoles.

Mokestis, kuris šiuo metu gražiai vadinamas „indėliu į kultūros plėtrą“, preliminariais skaičiavimais leistų padidinti šalies biudžetą 86 mln. eurų per metus. Tai toli gražu ne pirmoji priemonė, kuri pridengiama „kultūriniu išskirtinumu“. Panašūs mokesčiai Prancūzijoje egzistuoja jau kelis dešimtmečius. Pavyzdžiui, duomenų kaupiklių mokestis kasmet Prancūzijos biudžetui atnešta maždaug 200 mln. eurų (~ 692 mln. lt).

Surinktas lėšas siūloma nukreipti Prancūzijos rašytojų, režisierių ir muzikantų palaikymui. Manoma, jog tokiu būdu vietos vyriausybei pavyks iš dalies kompensuoti kitų šalių kultūrinio spaudimo socialinę įtaką.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos