Qualcomm kalba apie ribinį savo procesorių šilumos išskyrimo lygį


Tokie egzotiniai sprendimai, kaip termo vamzdeliai, gali būti naudojami planšetinių kompiuterių aušinimo sistemose, tačiau jie žymiai rečiau sutinkami išmaniuosiuose telefonuose, juo labiau, kad šios klasės mobilūs įrenginiai dažniausi skirti darbui be aktyvaus aušinimo (ventiliatorius juose atrodytų ypatingai keistai, jau nekalbant apie matmenų ir svorio padidėjimą). Būtent tai ir diktuoja būtinybę riboti naudojamų procesorių šilumos išskyrimo lygį: jie turi tenkintis ne tik kompaktišku radiatoriumi, tačiau kartu privalo įkaitinti įrenginio nugarinės dalies taip, kad ji nedegintų rankų.

Qualcomm-snapdragon-800

Kolegoms iš puslapio Fudzilla pavyko pabendrauti su kompanijos Qualcomm atstovais, ir šie papasakojo apie Snapdragon šeimos procesoriams nustatytus šilumos išskyrimo limitus: jie turėtų sudaryti nuo 2,5 W iki 3 W tiems procesoriams, kurie naudojami išmaniuosiuose telefonuose, tuo tarpu TDP rodiklis neturi viršyti 5 W, jei kalbama apie planšetinius kompiuterius. Trumpam laikotarpiui ši riba gali būti viršyta, tačiau piktnaudžiauti šiais ribojimais Qualcmm ekspertai nerekomenduoja.

Įvairiuose hibridiniuose įrenginiuose ir dideliuose planšetiniuose kompiuteriuose naudojami procesoriai gali viršyti 5W TDP rodiklį, tačiau būtina įdiegti adekvačią aušinimo sistemą. Snapdragon 600 ir Snapdragon 800 serijų procesoriams, pavyzdžiui, viršutinė temperatūrų riba nustatyta ties 45 laipsnių pagal Celsijų lygiu, o aušinimo sistemų bei pačių įrenginių projektavimas vyksta atsižvelgiant būtent į šiuos reikalavimus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos