Raspberry Pi skirta Linux Fedora versija vadinasi Pidora


raspberry-pi-microcomputer

Operacinės sistemos Linux distributyvas Fedora žinomas daugeliui atviro kodo programinės įrangos gerbėjų. Taigi būtent jiems galima dedikuoti šį klausimą: kaip galvojate, kokį pavadinimą gaus distributyvas Fedora, kurį Atvirų technologijų kūrimo centro (CDOT) ekspertai sukūrė specialiai mikrokompiuteriui Raspberry Pi?

Taip, jūs visiškai teisūs – projektas vadinasi Pidora. Operacinė sistema Pidora 18 – tai nauja iš Fedora paketų padaryta programinė platforma, kuri skirta specialiai ARMv6 architektūros kompiuterinėms sistemoms. Operacinė sistema yra gana paprasta, ją lengva įdiegti ir per tinklą, o tai puikiai tinka būtent Raspberry Pi atveju, kuris gali būti naudojamas kaip nuotolinio terminalo dalis.

pidora-logo-500px

Kūrėjų teigimu, praktiškai visi Fedora Linux skirti programiniai paketai suderinami ir su Pidora, gali būti įdiegti pasitelkus programinės įrangos valdikliu Yum.

Beje, projekto autoriai jau suprato naujos operacinės sistemos pavadinimo absurdiškumą Rusijos ir buvusių Tarybų Sąjungos respublikų teritorijose. Kūrėjai pripažįsta, kad jie tiesiog norėjo sujungti žodžius „Pi“ ir „Fedora“, taigi dabar prašo pagalbos, sugalvojant naują projekto pavadinimą, kuris galėtų būti naudojamas rusakalbių bendruomenėje.

3 komentarai (-ų)

  1. Moribus parašė:

    labai sunku buvo nesijuokt 😀

  2. morbibus2 parašė:

    Dabar tada tegul pavadina Pirdora.

  3. nez parašė:

    Skamba kaip keiskmažodis. Kaip du. Vienam būtų galima ‘z’ pridėt, kitam ‘s’ gale…


Kitos kategorijos naujienos