Robotai buvo įdarbinti septyniose JAV ligoninėse


Kai kurie technologijų maniakai jau seniai uždavinėja klausimą, kada gi poliklinikose ir ligoninėse mus apžiūrės ne gydytojai – žmonės, tačiau gydytojai – robotai? Juk galų gale už lango jau XXI amžius. Ką gi, skubame nudžiuginti – jei svajojote apie tokius laikus, jie jau atėjo.

EVA_Robot_3-prv

Septyniose JAV ligoninėse atsirado robotai. Tiesa, jie dar negali veikti savarankiškai, o šiuo metu tiesiog leidžia pailsėti gydytojams nuo ilgų vaikštinėjimų koridoriais, taigi gydytojai geriau susikaupti ir daugiau laiko skirti pacientams, pas kuriuos paprastai ir žingsniuoja, tik jau roboto pavidalu.

EVA_Robot_2-prv EVA_Robot_5-prv EVA_Robot_7-prv

Robotai EVA ir RP-Vita buvo „palaiminti“ JAV Vaistų ir produktų kontrolės tarnybos, taigi dabar gali padėti gydytojams. RP-Vita yra robotas – avataras, kuris leidžia gydytojui, pasitelkus specialią iPad aplikaciją, apeiti visas reikiamas vietas ligoninės viduje. Valdant robotą per planšetinį kompiuterį, galima priversti jį judėti, tuo tarpu dvi didelės raiškos kameros leidžia apžiūrėti ligonį. Tai ypač naudinga tais atvejais, kai siaučia virusinės ligos ar kitais panašiais atvejais, kai tiesioginis kontaktas yra nepageidautinas.

Speciali aplikacija taip pat suteikia prieigą prie didelio informacijos kiekio – nuo paciento ligų istorijos iki panašių atvejų tyrimų medicinos praktikoje apskritai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos