Šampanas išsaugo atmintį


"Šampanas gerti sveika",- dabar tai galima drąsiai teigti, perfrazuojant mūsų garsųjį klasiką

„Šampanas gerti sveika“,- dabar taip galima drąsiai teigti, perfrazuojant mūsų garsųjį klasiką

D. Britanijos mokslininkai iš Redingo universiteto žino, kaip kovoti su atminties praradimais, kai į duris pradeda belstis senatvė. Viena iš išvadų, kurią mokslininkai padarė po vieno iš tyrimų – reikėtų gerti šampaną, tačiau ne daugiau kaip tris taures per dieną, ir tuomet bus galima stebėti teigiamą efektą. Beje, kalbama būtent apie šampaną ir ne apie jokį kitą gėrimą.

Paaiškėjo, kad šampane esančios medžiagos gali pagerinti erdvinę atmintį, kuri atsakinga už žmogų supančios erdvės duomenų „įrašymą“, taip pat jų išsaugojimą ateities navigacijai. Paprastai per šventes naudojamas gėrimas sėkmingai keičia kiekį baltymų, kurie susiję su efektyviu atminties smegenyse saugojimu. Senstant pastarųjų skaičius mažėja, o tai blogina atmintį.

Žodžiu, šampanas stabdo tokius neigiamus procesus, todėl galima sakyti, kad nutolina kognityvinius sutrikimus, su kuriais susiduriame tipinio ir atipinio smegenų senėjimo proceso metu. Šampanas turi sąlyginai didelį fenolų lygį, lyginant su baltu vynu, kuris paprastai gaunamas iš raudonų „Pinot Noir“ ir „Pinot Meunier“ vynuogių. Ir būtent šie fenolų junginiai teigiamai įtakojo putojančio gėrimą poveikį smegenims.

Beje, tie patys mokslininkai nustatė, kad dvi šampano taurės per dieną teigiamai įtakoja širdį ir kraujotaką, taip pat mažina tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, insultu.

2 komentarai (-ų)

  1. Melas! parašė:

    Straisnį matyt užsakė alkoholio verslininkai ir tokia dezinformacija yra pavojinga. Bet gal užtenka tauta girdyti narkotiku, kuris pavojingesnis net už heroiną ir sukelia tiek daug nusikalstamumo, smurto šeimose.
    Širdies ir kraujagyslių ligas kaip tik skatina alkoholio vartojimas. Alkoholio vartojimas net mažais kiekiai ar kaip sakoma kultūringai padidina silnaprotystės riziką ir atminties blogėjimą: http://www.delfi.lt/news/daily/health/net-mazi-kiekiai-alkoholio-skatina-silpnaprotyste.d?id=59137081

  2. zet parašė:

    kodel melas. Nes zodis „mokslininkai“ gali daug ka reiksti. Pvz lietuvos delfio mokslininkai nustate 🙂 . Va mes su tavim dviese ka nuspresim ir paskui kur nors rasys kad FaceIT mokslininkai nustate 😀

    Ai, kazkur skaiciau gera komentara, kad Britu mokslinkai nustate, kad jie dazniausiai nustato nesamones, priezastys aiskinamos 😀


Kitos kategorijos naujienos