Samsung ruošia nešiojamus kompiuterius su 3200×1800 raiškos ekranu


Nuolat populiarėjant išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, gamintojai stengiasi išsiskirti viskuo, kuo tik įmanoma. Paskutiniu metu nauju siekiu tapo ekrano raiškos didinimas. Tai vienas iš kiekybinių aspektų, kurie labai padeda sėkmingai pardavinėti šią mobilią produkciją.

Samsung Notebook NP350V5C

Kaip žinia, asmeninių kompiuterių (tame tarpe ir nešiojamų) rinka patiria vieną didžiausių nuopuolių per paskutinius dvidešimt metų. Tad visai nekeista, kad bent jau nešiojamų kompiuterių gamintojai nusprendė imtis tos pačios taktikos, kaip ir mobilių sprendimų kompanijos. Viena iš tokių – P. Korėjos elektronikos gigantas Samsung, kad pagaliau laikas pasiteisinusią taktiką panaudoti ir asmeninių kompiuterių segmente, kuriame vis dar karaliauja Microsoft Windows.

Priminsime, kad dar 2012 m. rugpjūčio mėnesį Samsung pristatė nešiojamo kompiuterio prototipą, kuris gavo 2560х1440 raiškos ekraną, tačiau rinkoje taip ir nepasirodė. Dabar parodoje Display Week 2013 buvo pademonstruoti ekranai su dar didesne raiška. Nešiojamiems kompiuteriams bus skirti 13,3“ įstrižainės ir net 3200 x 1800 (278 ppi) raiškos ekranai. Pastarasis rodiklis yra netgi didesnis nei Apple MacBook Pro su Retina ekranu atveju (2560 x 1600). Beje, planšetiniams kompiuteriams bus skirti 10,1“ įstrižainės ir 2560 x 1600 raiškos (298 ppi) ekranai.

Kartu žada, kad su ekrano raiška mažės ir energijos suvartojimo lygis (maždaug 30% mažesnės energijos sąnaudos). Atitinkamai turėtų augti ir mobilaus įrenginio baterijos darbo laikas. Deja, kompanijos Samsung atstovai nepranešė, kada ir kokie konkretūs nešiojamų kompiuterių modeliai turėtų gauti pažangius ekranus. Reikia tikėtis, kad pažadai virs realybe jau šiemet ir nereikės laukti kitų metų  Display Week parodos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos