Samsung savo išmaniuosius telefonus aprūpins pirštų atspaudų nuskaitymo davikliais


Pirštų atspaudų skaitytuvo negavo nei dabartinis flagmanas Galaxy S4, nei jo pirmtakas Galaxy S III

Pirštų atspaudų skaitytuvo negavo nei dabartinis flagmanas Galaxy S4, nei jo pirmtakas Galaxy S III

Vartotojo atpažinimas, patelkus jo pirštų atspaudus – metodas senas kaip pasaulis, ir tai nėra jokia inovacija, tačiau dažniausiai su tokiu reiškiniu tekdavo susidurti nešiojamų kompiuterių savininkams. Antra vertus, egzistuoja ir mobilių telefonų su tokia funkcija, tačiau kompanija Samsung aiškiai planuoja pirštų atspaudų nuskaitymo technologiją padaryti masine, jei kalbėtume apie išmaniuosius telefonus.

Šaltinių teigimu, atitinkamas funkcionalumas buvo svarstomas dar prieš ruošiantis Galaxy S III gamybos pradžiai, tačiau jau pasirodė pamaina Galaxy S4 pavidalu, o biometrinių daviklių vis dar nematyti. Vis tik dabar pranešama apie atitinkamą patentinę paraišką, pateiktą JAV USPTO tarnybai, kurioje rimtai svarstoma apie vartotojo atpažinimą, pasitelkus išmaniajame telefone esančius sensorius.

Svarstomi keli variantai – arba tai bus kontaktinis daviklis, įmontuotas į „Home“ mygtuką, arba nišinis (pavyzdžiui, korpuso briaunoje). Antruoju atveju vartotojui teks prabraukti pirštą, kad atspaudas būtų nuskaitytas lygiai taip pat, kaip tai vyksta nešiojamų kompiuterių atveju.

Tvirtinama, jog daviklis galės atpažinti, ar pirštas priklauso gyvam žmogui, o taip pat atskirti tikrą pirštą nuo muliažo. Žodžiu, kraujo scenų ir filmų apie šnipus gerbėjams teks ir toliau tik fantazuoti. Kaip visuomet, patentinė paraiška dar nereiškia, kad ji greitai pasirodys serijiniuose produktuose, tačiau reikia būti pasiruošusiems atitinkamiems Samsung žingsniams.

Vienas komentaras

  1. edga parašė:

    o geras butu, geras zaisliukas 😀


Kitos kategorijos naujienos