Sensorinės sąsajos populiarumas augs, tačiau ne dėl Windows 8 įtakos


Apie tai, kad planšetinių kompiuterių pardavimai jau šiemet turi viršyti atitinkamus nešiojamų kompiuterių rodiklius, analitikai kalba jau ne pirmą mėnesį. Ekspertai iš kompanijos NPD DisplaySearch yra įsitikinę, jog toks lūžį šiemet būtinai pamatysime, tuo tarpu iki 2017 metų planšetinių kompiuterių rinka ūgtels nuo dabartinių 256,5 mln. iki 579,4 mln. egzempliorių. Lyginant su praėjusiais metais, planšetinių kompiuterių pardavimų augimas sudarys 67%.

Bendrai paėmus, nešiojamų kompiuterių ir planšečių rinka per artimiausius 5 metus išaugs nuo 367,7 mln. iki 762,7 mln. vienetų. Į šią statistiką įskaičiuojami ir taip vadinami „bevardžiai“ planšetiniai kompiuteriai, kuriuos baltose dėžutėse pardavinėja kinų gamintojai. Praėjusiais metais tokie gaminiai užėmė trečdalį planšetinių kompiuterių rinkos, ir ši proporcija išsilaikys ateityje.

npd-touchscreen-ui-till-2017

Įrenginiai su sensoriniais ekranais per minėtą laikotarpį išstums klasikinius nešiojamus kompiuterius be sensorinės sąsajos, ypač intensyvus procesas vyks ultra plonų mobilių kompiuterių segmente. 2014 metais nešiojamų kompiuterių su sensoriniais ekranais pardavimai padidės 48%, antra vertus, 2017 metais visa nešiojamų kompiuterių rinka susitrauks 10%. Tarp visų modelių su sensorine sąsaja ultra ploniems nešiojamiems kompiuteriams šiemet teks maždaug du trečdaliai visų pardavimų, tuo tarpu 2017 metais šis rodiklis pasieks 80%.

Įdomu tai, kad tokių prognozių autoriai netiki Windows 8 galimybėmis sudominti vartotojus sensorinės sąsajos privalumais. Analitikų nuomone, įrenginių su sensoriniu ekranu rinkos dalies augimas įvyks dėl įvairių hibridinių planšetinių ir nešiojamų kompiuterių pasirodymo. Be to, sensorinės sąsajos populiarumą didins ir galimybė sumažinti atitinkamų komponentų savikainą. 2017 metais bus parduota tik 183,3 mln. nešiojamų kompiuterių, daugiau nei pusė jų turės sensorinį ekraną.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos