Australų mokslininkai siūlo saulės modulius tiesiog atsispausdinti


printed_solar_panels

Turbūt ne vienas iš mūsų pagalvojo apie tai, kaip gerai būtų pasinaudoti saulės moduliais savo buityje. Vieniems to užtektų nedideliems įrenginiams įkrauti, kiti gi galvoja apie saulės energijos panaudojimą platesniu mastu. Vis tik iki šiol atitinkamos įrangos pirkimas ir diegimas nėra jau toks pigus dalykas. Štai jeigu žmogus galėtų viską pats atsispausdinti… Tuomet saulės modulių populiarumas padidėtų keleriopai.

Panašu, kad ateityje toks dalykas yra visai įmanomas. Štai australų mokslininkai sugebėjo atspausdinti saulės fotogalvaninius elementus, kurių dydis prilygsta A3 formato popieriaus lapui, praneša puslapis Mashable. Kūrėjų teigimu, tokios saulės panelės generuoja nuo 10 W iki 50 W energijos vienam kvadratiniam metrui ir gali būti panaudotos, pavyzdžiui, namo langų padengimui (ypač tai būtų aktualu dangoraižių atveju) arba sumontuotos ant namų stogų ir galėtų tapti alternatyviu energijos šaltiniu.

„Egzistuoja labai daug dalykų, kuriuos mes galėtume padaryti su tokio dydžio saulės moduliais. Mes galėtume jos sumontuoti ant reklaminių skydų, panaudoti apšvietimo įrangoje ar kituose interaktyviuose elementuose. Juos netgi būtų galima įmontuoti į nešiojamus kompiuterius kaip rezervinio maitinimo šaltinį“, – teigė CSIRO universiteto darbuotojas Scott Watkins.

Saulės panelių spausdinimui buvo panaudotas fotogalvaninis rašalas ir specialus spausdintuvas, kurio kaina sudaro 200 tūkst. JAV dolerių (~ 540 tūkst. lt). Pati technologija praktiškai identiška tai, kuri naudojama trafaretinių vaizdo ant marškinėlių spausdinimui. Mokslininkai tvirtina, kad vienu iš svarbiausių tokios technologijos privatumų yra jos prieinamumas. „Mes kūrėme šį procesą tokiu būdu, kad jį naudojant būtų pasitelktos esamos technologijos, kad kiltų kuo mažiau problemų spausdinant saulės modulius“, – pridūrė Scott Watkins.

Dabar belieka tik sužinoti apie tokios atspausdintos saulės panelės savikainą, ilgaamžiškumą ir atsparumą aplinkos poveikiui (apie visa tai australų mokslininkai, deja, nutylėjo).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos