Suare Enix susikoncentruos ties išmaniesiems telefonams skirtais žaidimais


Kiek anksčiau kompanija Square Enix jau pareiškusi, kad jog 2012 metai jau buvo labai nesėkmingi – patirti didžiuliai nuostoliai, kurie privertė atsistatydinti kompanijos vadovą Yoichi Wada. Dėl finansinių problemų kompanija kaltina nepatenkinamą savo žaidimų pardavimų lygį. Kalbama apie Sleeping Dogs, Hitman: Absolution ir Tomb Raider.

smart-devices-growth

Dabar Square Enix publikavo finansinę ataskaitą už praėjusius finansinius metus. Paaiškėjo, kad japonų kompanijos nuostoliai per tą laikotarpį sudarė $134 mln. Žaidimų kompanijai tokios netektys yra labai skaudžios, kadangi net ir mažesni nuostoliai gali lemti netgi bankrotą (galima prisiminti THQ pavyzdį).

„Situacija rinkoje keičiasi labai sparčiais tempais, planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai populiarėja vis labiau. Tuo pačiu metu konsolinių žaidimų rinka Europoje ir Šiaurės Amerikoje yra labai rūsti ir monopolizuota. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, kompanija susifokusuos į naują verslo formą“, – teigiama oficialiame kompanijos pranešime spaudai.

Galima spėti, kad kompanija Square Enix ir toliau darbuosis prie populiarumo sulaukusių, didelio biudžeto projektų, kurie skirti PC ir žaidimų konsolėms, tačiau jų skaičius turėtų žymiai sumažėti. Antra vertus, dabar gali džiaugtis mobilių įrenginių savininkai – jie gali laukti puikių žaidimų iš kūrėjų, kurie yra sukūrę ne vieną hitą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos